Oyun abonelikleri ve kozmetikler bazıları için daha pahalı hale gelmek üzere Final Fantezi 14 oyuncular, ancak çoğu hala Square Enix’ten ilk etapta ödeme yapmalarına izin vermesini istiyor. Dawntrail’den önce, Kuzey Amerika’daki belirli eyaletlerde MMORPG’ye satış vergileri getirilecek, ancak devam eden ödeme işleme sorunu, çoğu kişinin henüz oyunda daha fazla ödeme yapma konusunda endişe duymadığı anlamına geliyor çünkü FF14’ün kendisi bunu yapamıyor. Başlangıçta onlardan gelen tüm işlemleri işleyin.

Öncelikle, şu anda Final Fantasy 14’te dijital satış vergileri ve ödeme işleme sorunlarının Kuzey Amerika’ya özgü olduğunu açıkça belirtmeliyim. AB gibi diğer ülke ve bölgelerde bu vergiler, MMORPG’de satın alabileceğiniz aylık abonelikler ve kozmetikler gibi şeylerin maliyetine zaten dahil edilmiştir. FF14 Dawntrail’in çıkış tarihi giderek yaklaşırken, artan fiyatlar ve bu fiyatları ödeyememek, Square Enix’in çözmeye çalıştığı bir şey.

Square Enix’e göre oyun abonelikleri, Mog Station ve Kuzey Amerika’daki FF14 Çevrimiçi Mağazası için yapılan ödemeler 25 Haziran 2024 Salı gününden itibaren eyalet veya yerel satış vergilerine tabi olacak.. Bu noktadan itibaren, farklı eyaletler için satış vergilerinden etkilenen tüm öğeler değişecek ve yinelenen abonelik ödemeleri de etkilenecek.

ABD’deki her eyalet, dijital satış vergisini farklı şekilde ele alıyor; bu nedenle, değişiklikten hangi oyuncuların etkileneceğini ve ne kadar etkileneceğini söylemek zor; her iki durumda da kendi eyaletinizin dijital satış vergileri konusundaki tutumunu kontrol etmelisiniz. Square Enix sonuna ekliyor Güncelleme “Bu güncellemelerle ilgili ek ayrıntılar gelecekteki bildirimlerde sağlanacaktır”, bu nedenle daha fazla bilgi için gözünüzü dört açın.

YouTube’dan resmi foruma ve Reddit’e kadar bu habere baktığım her yerde, yorumların hepsi aynı temanın bir varyasyonu: Fiyat artışı can sıkıcı ama yine de oyun için ödeme yapamamak kadar sinir bozucu değil. Oyuncular yıllardır ödeme işleme sorunları bildiriyor ve Square Enix de bunu doğruluyor mayıs ayının başlarında Kuzey Amerika’daki bazı Visa Banka kartı ödemelerinin işleme alınmadığını bildirdik. Henüz sorunla ilgili veya sorunun ne zaman çözülebileceğiyle ilgili bir güncelleme alamadık.

Bir süreliğine girmediğiniz takdirde FF14 evlerinin yıkılması ve bunlara erişim için bir alt birimin gerekli olması nedeniyle, ödeme işleme sorunu, bazılarının çok çalıştıkları sanal arazi parsellerini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğu anlamına geliyor.

NA ödeme işleme sorununun mümkün olan en kısa sürede çözülmesini ve dijital vergilerin, özellikle de Dawntrail yoldayken, çoğumuzu çok yüksek bir maliyetle etkilememesini umuyoruz.

En azından yeni Final Fantasy 14 ücretsiz giriş kampanyası, aboneliğiniz zaten sona ermişse size dört günlük oyun süresi verecek.

Aksi takdirde, bütçenizi zorlamanızı engellemek için en iyi yeni MMO’lara ve hatta bazı ücretsiz Steam oyunlarına göz atmak isteyeceksiniz.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2