Toyota, Dakar Rallisi’nde üst üste kazandığı onuncu zaferin şerefine, Land Cruiser 300’ün yeni özel versiyonunu Birleşik Arap Emirlikleri’nde tanıttı. Modele Land Cruiser 10th Victory Edition adı verildi. Arabanın gövdesi beyaz, ancak radyatör ızgarası siyah, siyah 18 inç jantlar ve bir dizi başka unsur. Land Cruiser’ın motor sporları mirasına bir nevi saygı duruşu niteliğindeki, arka tampona kadar uzanan çıkartmalar da mevcut.


Resim: Toyota

Dakar ödüllü dizel Land Cruiser GR Sport’tan farklı olarak Land Cruiser 10th Victory Edition, yalnızca benzinli motorla sunuluyor. Turboşarjlı 3,5 litrelik V6 motor 415 hp üretiyor. Güç, 10 ileri otomatik şanzıman ve şirketin dört tekerlekten çekiş sistemi aracılığıyla dört tekerleğe de aktarılıyor.

Özel bir Land Cruiser 300 tanıtıldı: “Ralli tasarımlı” Land Cruiser 10. Zafer Sürümü
Resim: Toyota

İçeride her şey tipik Land Cruiser 300’e benziyor: 9 inç ekranlı bir medya sistemi, üç bölgeli klima kontrolü, çok fonksiyonlu deri direksiyon vb.

Özel bir Land Cruiser 300 tanıtıldı - “ralli tasarımına” sahip Land Cruiser 10. Zafer Sürümü
Resim: Toyota

Toyota Land Cruiser 10. Zafer Sürümü yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri’nde mevcuttur ve 319.900 AED (87.095 $) fiyatla satılmaktadır. Fiyat Black Edition ile aynı seviyede ve aynı pazarda 412.900 Dirhem (112.415 $) fiyatla satılan amiral gemisi Land Cruiser GR Sport’tan daha düşük.

Toyota’nın genel sıralamada değil, seri üretim otomobil kategorisinde arka arkaya 10 zafer kazandığını belirtmekte fayda var.genel-22