Son zamanlarda efsanevi Doom serisinin bir sonraki oyununun duyurulacağına dair bir takım ipuçları vardı ve şimdi de bir dizi yeni söylenti, neler bekleyebileceğimiz hakkında potansiyel olarak daha fazlasını ortaya çıkardı. İçeriden güvenilir biri olan Tom Henderson’a göreid Software serisinin bir sonraki büyük oyunu gerçekten de çok yakında gelecek ve Doom: The Dark Ages olarak bilinecek.

Henderson’a göre Doom: The Dark Ages yaklaşık dört yıldır geliştiriliyor ve Doom Eternal’ın 2020’de çıkmasıyla bu mantıklı görünüyor. Oyun “Year Zero” kod adı altında geliştirildi ve The Dark Ages’in alt başlığı oldukça gerçekçi. Oyunun “ortaçağdan ilham alan bir Doom dünyası” içerdiği söyleniyor. Bunun ötesinde pek bir şey bilmiyoruz; Kıyamet Katili biraz zaman yolculuğu yapacak mı? Veya, Yıl Sıfır kod adı göz önüne alındığında, bu, eski bir Doomslayer’ın tarihsel bir ortamda iblislerle mücadelesini gösteren bir ön bölüm olabilir mi? Ne olursa olsun, 2016’daki Doom ve Doom Eternal’ı biraz aynı bulanlar biraz farklı bir şeyle karşı karşıya gibi görünüyor.

Elbette şimdilik buna biraz şüpheyle yaklaşın, ancak Henderson nadiren kaçırıyor ve yine birçok güvenilir kaynak, Haziran ayında yapılacak Xbox Games Showcase’de Doom’un açıklanacağını işaret ediyor. Xbox, Xbox Series X/S satışlarının sabit kalması, eski özel oyunları diğer platformlara taşıması ve Hi-Fi Rush ve Prey gibi beğeni toplayan oyunlardan sorumlu stüdyoları kapatması nedeniyle bir zamanlar sadık hayranlarından oldukça olumsuz tepkilerle karşı karşıya kaldı. Xbox Showcase, bir sonraki Call of Duty’ye ve muhtemelen bir sonraki Gears oyununa ilk bakışı sunacak, bu nedenle Doom’u bu diziye eklemek onu gerçekten de nişancı hayranları için heyecan verici bir gösteri haline getirecek.

Xbox Games Showcase 9 Haziran’da yayınlanacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Bazı şeytanlarla ortaçağa gitmek için heyecanlı mısın? Yoksa konsept biraz tuhaf mı geliyor?

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17