Bir Google Workspace kullanıcısıysanız şirketin yapay zekası Gemini’nin web üzerinde Gmail’de nasıl vakit geçirdiğini ve sizin için e-postaların özetlenmesine nasıl yardımcı olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz. Kodda bulunan bazı ipuçlarına göre Gemini artık Android telefonunuzdaki Gmail uygulamasına da geçmek üzere gibi görünüyor. Android OtoritesiAndroid kod uzmanı AssembleDebug ile işbirliği içinde Gmail uygulamasının kodunu araştırdı ve Gemini’nin yakında bir düğme biçiminde uygulamaya entegre edilebileceğine dair bazı ipuçları buldu.

Bu, özelliğin herkese açık olarak yayınlanacağının garantisi olmasa da, Google’ın Gemini’yi mobil e-posta uygulamasına entegre etme konusunda aktif olarak araştırma yaptığını gösteriyor. Uygulandığı takdirde Gemini düğmesi, kullanıcılara mevcut “bu e-postayı özetle” özelliğinin ötesinde daha geniş yelpazede yapay zeka destekli işlevler sunacaktır.

Kredi bilgileri: Android Yetkilisi

İlk göstergeler, Gemini’nin yanıt taslakları oluşturma, e-postaların tonunu ayarlama ve hatta potansiyel olarak e-postayla ilgili olmayan görevleri yerine getirme gibi görevlerde yardımcı olabileceğini gösteriyor. Ayrıca yapay zekanın, etkileşimler sırasında ek bağlam sağlamak için önceki e-postalardaki bilgilere referans verebileceği de bildirildi. Ancak web sürümünde görülen Gmail ile tam entegrasyon hemen kullanılamayabilir. Bu özelliğin, piyasaya sürülmesi halinde, şu anda Gemini’nin web sürümünde olduğu gibi Google Workspace kullanıcılarıyla sınırlı olabileceğini unutmamak önemlidir. Gemini’nin yeteneklerindeki bu potansiyel genişleme, Android kullanıcıları için Gmail deneyimini önemli ölçüde geliştirebilir ve yapay zekanın gücü sayesinde e-posta yönetimini basitleştirebilir.

Google bunların yaklaşan güncellemeler olduğunu henüz resmi olarak onaylamasa da bu APK dökümü, günlük uygulamalarda yapay zeka entegrasyonunun geleceğine işaret ediyor. Teknoloji ilerlemeye devam ettikçe üretkenliği ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için daha fazla yapay zekanın geleceğini tahmin edebiliriz.telefon-1