Amerikalı dostlarım, İç Savaş artık talep üzerine.

Amerikan dostlarım, İç savaş artık talep üzerine.
Resim: A24

Yılın en iyilerinden biri ve en kutuplaştırıcı filmler az önce evin yolunu tuttu. Alex Garland’ın İç savaş, yakın gelecekteki korkunç gerilim filmi Artık o kadar da birleşik olmayan bir Amerika Birleşik Devletleri hakkında, artık talep üzerine mevcut. Yurt içinde neredeyse 70 milyon dolar hasılat elde etti, bu da demek oluyor ki Pek çok film hayranı bunu gördü, ama daha fazlası bunu yapmadı. Yani şimdi, eğer kararsızsanız, bunu kendi evinizin rahatlığında kontrol edebilirsiniz.

Biz Nisan ayında vizyona girdiğinde filmi inceledik ve hiç de beklediğiniz gibi olmadığı için övdü. Fragmanlardan, modern siyasetten ilham alan Demokrat-Cumhuriyetçi, Kuzey-Güney çatışmasını konu alan bir film olacağı anlaşılıyordu. Ama hiç de öyle değil. Demek istediğim, Amerikalıların birbirleriyle kavga etmesiyle ilgili olduğundan bu konseptten “ilham alıyor”. Ancak sorunların ne olduğunu asla öğrenemiyoruz. Biz zar zor alıyorum bile Kimin hangi tarafta olduğuna dair somut tanımlar. Film, hikayeye sadece hikayeyi yakalamaya çalışan gazetecilerin bakış açısından objektif bir şekilde saldırıyor. Ve bu güçlü bir hikaye anlatma aracıdır.

Sivil War temelde mevcut olan her dijital platformda izlenebilir. Distribütörü A24, hepsine bu kullanışlı bağlantıyı oluşturdu böylece oraya tıklayıp seçtiğiniz hizmete gidebilirsiniz. Ve bunu yapmanızı öneririz. Sırasında İç savaş Sinemada zorlu bir izleme olsa da, sizi her şeyi düşünmeye sevk edecek güçlü ve değerli bir film.

Film vizyona girdiğinde yazarı ve yönetmeni Alex Garland ile konuşacak kadar şanslıydık bu konuda. İşte filmin sonunu anlatan kısa bir klip. Yani spoiler.

Alex Garland, İç Savaş’ın Yoğun Sonu Üzerine

Alex Garland, İç Savaş’ın Yoğun Sonu Üzerine

Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7