“Ve sonra ortalama bir bireyin işine baktığınızda, [they’re] İçerik yazmaya yardımcı olmak için şimdi üretken yapay zekayı kullanıyoruz. Pazarlama departmanımızda, aynı zamanda bizim de girişim yatırımımız olan Writer adlı bir ürünü benimsediler. İnsanların içeriğin ilk taslağını yazmalarına ve gerçekten daha iyi yazmalarına yardımcı olmak gerçekten de fiili bir standart haline geldi.

“Yazılım mühendisliğine derinlemesine baktığınızda, gerçek yazılım mühendislerinin, kodlayıcıların ve geliştiricilerin genel yapay zekadan ve işlerini her gün nasıl yaptıklarından en çok etkilenen veya olumlu etkilenenler arasında olduğunu söyleyebilirim.

“Rakamları nasıl saydığınıza bağlı olarak 150.000 ile 200.000 arasında yazılım mühendisimiz var. Bu grup kullanıyor [Copilot] bugün çok farklı şekillerde. Elbette, artık tamamen üretken yapay zekaya entegre edilmiş, kullandığımız kendi dahili araçlarımız da var. Örneğin, bir müşteri proje ekibim var; her gün üretken yapay zeka kullanan 1.600 kişi var ve… aslında projelerini de teslim ediyorlar.”

Yazılım mühendisleriniz üretken yapay zekayı öncelikli olarak ne için kullanıyor? “İlginç. Yazılım geliştirmenin ötesinde bir şey. İnsanları yazılım geliştirme parçasının kendisi ve kodlama konusunda tedirgin eden pek çok şey var. [AI] ilham almak için iyidir, ancak tam olarak neyin gerçekten çok iyi oluşturulduğunu kontrol etmek isteyeceksiniz.

“Öte yandan, yazılım mühendisliğinin diğer parçaları, ki bu açıkçası pareto prensibine dayalı bir şeydir, yaptığınız işin %80’inin kod yazmakla hiçbir ilgisi yoktur.

“Size yazılım mühendislerimizin – ve bazı verileri de gördüm – Copilot ve diğer programlardan elde ettikleri kodu söylediğini söyleyebilirim. [genAI tools] %70 ila %80 arası kullanılabilir; bazı durumlarda daha da yüksektir. Ve kullanmadan önce iyice kontrol ediyorlar. Bunun öncelikle müşterilerden çok iç projelerle ilgili olduğunu söyleyebilirim. Ancak bize, üretken yapay zeka sayesinde yaptıkları işlerde %40 ila %50 daha üretken olduklarını söylüyorlar.”genel-13