Yandex ekibi, tescilli haritalama hizmetine yönelik faydalı bir güncellemenin başlatıldığını duyurdu. Artık Yandex Haritalar’da bir araba rotası oluştururken yolculuğun biteceği noktanın netleştirilmesi öneriliyor. Bu, istenen girişe yakın bir bırakma konumu veya yakındaki bir otopark olabilir.


İllüstrasyon: Yandex

Sürücü, yolculuğun amacına bağlı olarak uygun bir varış noktası seçebilir: örneğin, havaalanında biriyle buluşmak veya yolculuk süresince arabayı otoparkta bırakmak. Uygulama size istenen noktaya ulaşmanın ne kadar süreceğini söyleyecek ve oraya giden en uygun rotayı oluşturacaktır. Örneğin, otobanı erkenden otoparka kapatmayı veya tam tersine, havaalanının geliş alanına doğru ilerlemeyi önerecektir.

Özel Yandex teknolojisi varış noktalarının işaretlenmesine yardımcı olur. Binanın kendisi, girişleri, yakındaki otoparklar hakkındaki bilgileri inceliyor ve ayrıca sürücülerin genellikle yolculuklarını nerede sonlandırdıklarına ilişkin verileri de hesaba katıyor. Varış noktası verileri günlük olarak güncellenmektedir. Yandex Haritalar halihazırda Moskova ve Nizhny Novgorod’da 200.000’den fazla varış noktasını işaretledi.genel-22