OpenAI’nin, ChatGPT-4o’nun Scarlett Johansson benzeri sesini kaldırdığı ve bunun aktrisin taklidi olmadığını söylediği bildiriliyor.

Şirket ‘Gökyüzü’ sesini duraklatacak ChatGPT’nin en son sürümünde insanlar sesinin Johansson’a benzediğini söylediFilmde bir yapay zeka arkadaşını seslendiren OBloomberg’in haberine göre.

OpenAI, “Yapay zeka seslerinin kasıtlı olarak bir ünlünün kendine özgü sesini taklit etmemesi gerektiğine inanıyoruz – Sky’ın sesi Scarlett Johansson’un taklidi değil, kendi doğal konuşma sesini kullanan farklı bir profesyonel aktrise ait” dedi ve isimleri paylaşmayacağını da sözlerine ekledi. mahremiyetlerini korumak için birlikte çalıştığı seslendirme sanatçılarının.

ChatGPT-4o, geçen pazartesi yayınlandıOpenAI, 400’den fazla başvuru arasından “beş ay süren kapsamlı bir süreçle dikkatle seçilmiş” beş farklı sesin bulunduğunu söyledi. bir blog yazısı Pazar günü. Şirket, Breeze, Cove, Ember, Juniper ve Sky seslerini seçmek için 2023’ün başlarında “profesyonel seslendirme sanatçıları, yetenek ajansları, oyuncu yönetmenleri ve sektör danışmanlarıyla” çalışmaya başladığını söyledi. ChatGPT’nin ses kriterlerinden bazıları arasında birden fazla dil konuşma ve “doğal ve dinlemesi kolay” sesler yer alıyordu.

OpenAI, seçmelere katılmak için oyunculara “farkındalık hakkındaki soruları yanıtlamaktan seyahat planları için beyin fırtınası yapmaya ve hatta bir kullanıcının günüyle ilgili sohbetlere katılmaya kadar” değişen ChatGPT yanıtlarının senaryolarının verildiğini söyledi.

OpenAI, “Her aktörle insan-yapay zeka ses etkileşimleri ve OpenAI vizyonu hakkında konuştuk ve teknolojinin yeteneklerini, sınırlamalarını ve içerdiği risklerin yanı sıra uyguladığımız güvenlik önlemlerini tartıştık” dedi. “Her oyuncunun projeye başlamadan önce Ses Modunun kapsamını ve amaçlarını anlaması bizim için önemliydi.”

OpenAI, sesleri şirketin ürünlerinde kullanıldığı sürece her seslendirme sanatçısına “piyasanın en üstünde ücretlerle” tazminat ödemeye devam edeceğini söyledi. Şirket, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Şirket, önümüzdeki haftalarda ChatGPT Plus kullanıcılarına GPT-4o için alfa sürümünde yeni bir Ses Moduna erişim sağlamayı planladığını söyledi.

Bu makale ilk olarak şu tarihte yayınlandı: Kuvars.genel-7