Louis (Jacob Anderson) ve Claudia’nın (Delainey Hayles) Paris’e gelişi Armand’ın (Assad Zaman) yönettiği şehrin yerel vampir meclisi arasında merak uyandırıyor. İkili buna rağmen uyum sağlamaya çalışıyor hala geçmişinden kaçıyor bu hafta yeni bir hikayeyle yeni bir başlangıç ​​yapmak üzere Vampirle Röportaj.

Şu anda Armand, Levan Akin tarafından yönetilen, Jonathan Ceniceroz ve Shane tarafından yazılan “Ölüm Tarafından Sevilmenin Ne Demek Olduğunu Biliyor musun?” bölümünde Molloy (Eric Bogosian) ile yaptıkları toplantının kendi tarafını desteklemek üzere Louis’in röportajına katılıyor. Munson.

Bu Haftanın Vampirle Röportajında ​​Parisli Bir Vampir Buluşuyor-Sevimli Ortaya Çıkıyor başlıklı makale için resim

Şu anda Armand, Louis ve Molloy Paris hakkında tartışıyorlar. Armand ve Louis, aşık oldukları şehri romantikleştirirken Molloy, Claudia’nın şehrin berbat olduğu günlük kayıtlarından yanadır. Louis savunmacı ve çok anlamlı bir şekilde Molloy’un ziyaretleri sırasında kızının annesi Alice’in hamile olduğunu öğrendiği anısını gündeme getiriyor, bu da görüşmecinin kişisel geçmişinin hafif bir darbeyle işgal edilmesiyle ilgili bir miktar gerilim yaratıyor.

Odak noktasını tekrar Claudia ve Louis’in günlüğü aracılığıyla gelişine kaydırdıklarında, savaşın gölgesinden çıkmakta zorlanan bir yerde bulunmaktan duyduğu hayal kırıklığını anlatıyorlar. Para için uyum sağlamaya ve avlarını temizlemeye çalışırlar. Armand araya girerek, yerel meclise orada olduklarını bildirmek için temel bir vampir kuralını çiğnediklerini söylüyor; ancak Louis onların bunu bilmediklerini belirtiyor. Louis, Armand’ın meclisiyle yolları kesişmeden önce fotoğrafçılığa başlar (günümüzde gerçek Rashid tarafından sağlanmaktadır) ve Claudia, pencerede gördüğü bir elbise için biraz para biriktirir ve bu da onun genç tasarımcısıyla tanışmasına yol açar. Terzinin kitaptaki oyuncak bebek yapımcısından farklı olduğunu belirtmekte fayda var; Claudia’yı küçük bir kız olarak değil, ergenlik çağındaki bir bedenin içinde sıkışıp kalmış bir kadını yansıtacak şekilde canlandırıcı bir değişiklik. Şehir ona açılmaya başladığında, Claudia ilk kez bir kadın arkadaş ya da Louis dışında herhangi bir arkadaş ediniyor. Hayles, Claudia rolünde gerçekten Louis ile arasındaki cesur kişi olarak öne çıkıyor; Yaratıcısından miras aldığını söyleyebileceğimiz bir engelleme yeteneğinden yararlanarak, onların kirli geçmişini aşmaya kendini zorluyor.

Bu sırada Louis yerel bir parkta dolaşırken Armand sonunda onunla yüzleşmeye karar verir. Yürüyüş tarzından Louis’in Amerikalı olduğunu anlayabildiğini hatırlıyor; işkence gören şair bir vampirse, neredeyse bir Taylor Swift şarkısı gibi. İlk karşılaşmaları Louis’i tedirgin etti ve Armand’ın bir çocuk gibi görünmesine rağmen kadim güçlerini hissedebildiğini ve Armand’ın onu öldüreceğini düşündüğünü açıkladı. Ancak Louis’e ilk sözleri “Sana zarar vermeyeceğim” oldu ve Armand şu anda bunu asla yapmadığını doğruluyor… neredeyse fazla hızlıca. Bunu ve onun tanımına bakacağız çünkü elbette, belki de Lestat’ın yaptığı gibi onu incitmemiştir; ancak incinme farklı biçimlerde olabilir. Parka döndüğünde Armand, Louis ve Claudia’yı Theatre des Vampires’daki meclisini görmeye davet eder.

Bu Haftanın Vampirle Röportajında ​​Parisli Bir Vampir Buluşuyor-Sevimli Ortaya Çıkıyor başlıklı makale için resim

Resim: AMC

Paris’te Armand’ın meclisi tarafından yürütülen gösterişli, gösterişli Penny Dreadful canlı şovu, hiçbir şeyden haberi olmayanlar için gerçeği kurguyla harmanlayan turistleri ve fanatik yerel halkı çekmek için uzun zamandır kullanılan bir gösteri. Başrol oyuncusu Santiago (Ben Daniels), kalabalığın alkışları arasında cadılar meclisi sahnedeki gerçek kurbandan beslenirken, insanların ölümü istemesini sağlayacak gücünü sergilerken Claudia hemen ona hayran kalır. Claudia’nın şimdiye kadar görmediği bir güç bu ve onu gururla dolduruyor, sonunda bir aile bulmuş gibi hissediyor. Louis daha isteksiz ama kendi başına çok çekici olan Armand’la daha çok ilgileniyor, bu yüzden anlıyoruz.

Gösteriden sonra meclisle buluştuklarında Claudia, Lestat’ın bir portresini görür ve sanki bilmiyormuş gibi onun kim olduğunu sorar; Tiyatro topluluğunun kurucularından biri olduğu ortaya çıktı; çünkü elbette öyle yaptı. Molloy araya giriyor ve bunun bir telenovela anı olduğunu söylüyor ve gülüyor. Buna evet, Armand kendisinin de Lestat’la birlikte olduğunu açıklıyor yüzlerce Louis’den önceki yıllar. Bu ironi çok fazla geliyor ama aşıklar Molloy’a vampir çevrelerinin dar olduğunu söylüyor. Armand’ın meclisi, (diğer sırlarının yanı sıra) dikkat çekmemeye çalışmalarına rağmen Louis ve Claudia’yı bu şekilde hızlı bir şekilde tespit edebildi. Dairelerine geri döndüklerinde Louis, Claudia’nın Lestat’ın portresini göstermesiyle öfkelenir ve ikili kendi tarihlerini yeniden yazmayı kabul eder ve yeni arkadaşlarının zulmünden kaçınmak için Lestat’ı işin dışında bırakır. Louis hâlâ onlara güvenmiyor ama kendi meclislerine katılma fikrini eğlendirecek kadar Armand’a susamış durumda; Claudia’nın da bunu yapmaya hazır olduğu bir şey.

Lestat’ın peşini bırakmayan Louis, yaratıcısının ölümünü Fransa’daki hukuk firmasından teyit etmek ister. Mali işlerini yürüten avukatla soru sormak için buluştuğunda Lestat hakkında muğlak bir yanıt aldı: “Belki de ölmüştür ya da uyuyordur.” Lestat’ın öldüğünü ilan edemediği ancak yeterince zaman geçtiği için Louis’e Lestat’tan kendisine gönderilen bir kutu verir. Açıkça istismarcı 101’in onu her şeyden çok sevdiğini söyleyen bu mektupla oturuyor. Mektup, Lestat tarafından yaratıcısının zihinsel tezahürü yoluyla okunur; aktör Sam Reid tarafından sanki gerçekten orada Louis’le birlikteymiş gibi yüksek sesle okunur. Ona, aşklarını ayıranlardan intikam almamasını, kendisini, istismar edileni, gittiği için pasif bir şekilde utandıracak şekilde kodlanmış olan “ihanetin onları yiyip bitirmesine” izin vermesini söyler ve güvendiği ve “yukarıda ve yukarıda sevdiği” tek varlığın kendisi olduğunu onaylar. kendisinin ötesinde.

Molloy tekrar araya girer ve Louis’in Lestat’la ilgili anısıyla alay eder. Louis de, sırf ona zarar vermek için Alice’e Paris’te yaptığı – Alice’in hayır dediği – evlenme teklifini hatırlatıyor. Armand, babasının bir anısından bahsederek kafasında şimşek çakarak Molloy’un şakacılığını yarıda kesiyor gibi görünüyor, ancak odada Molloy Alice’in “evet” demek istediğini söyleyerek gerilimi hafifletmek için bir merhem sağlıyor. Burada üçlü arasında köpüren bir şeyler var.

Bu Haftanın Vampirle Röportajında ​​Parisli Bir Vampir Buluşuyor-Sevimli Ortaya Çıkıyor başlıklı makale için resim

Resim: AMC

Meclis ikiliyi gösterişli bir malikanede avlanmaya götürürken röportaj devam eder. Armand öldürmek için giyinmiş ve bu uyumu cadılar meclisi gibi kanla bozmak için orada değil. Meclis içeri girip ziyafet çekerken Louis ve Armand, romantik bir fon oluşturan neşeli kan banyosuyla birlikte sigara içerler. Armand ona Louis’in adı duyulduğunda endişe duyduğunu söyledi. Lestat Claudia’dan farklı olarak zihninin daha açık olduğu ve karşılıklı tanıdıklarını bildiği koşulları ondan duymayı bekleyeceği söylendi. Ancak ortak geçmişleri üzerinde çok fazla oyalanmamak için Louis’e kendisinden hoşlandığını ve bu hislerin çok karşılıklı olduğunu bildiğini de söyler. Ona meclisteki lider ismi yerine Armand demesini istemesi çok sevimli; yani eşit olarak ilk isme göre hareket ediyorlar. Louis’in cadılar meclisine katılmakla hiçbir ilgisinin olmadığını bilmesi onu Armand’a daha da yakınlaştırıyor. Ve böylece cadılar meclisi geri dönüp gece boyunca oradan uzaklaşırken aşkları devam eder.

Vampirle Röportaj Pazar günleri AMC ve AMC+ kanallarında yayınlanıyor.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret Ve Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi Ve Yüzüklerin Efendisi: Gücün Yüzükleri.genel-7