Apple AirTag (test) üç yıldan fazla bir süredir piyasada ve görünen o ki AirTag 2’yi yakın zamanda alamayacağız. Yeni nesil AirTag’in 2025 yılına kadar piyasaya çıkmayacağına dair söylentiler zaten mevcut. Yakın zamanda belirtilen lansman zaman dilimini destekleyen ve Bluetooth izleyiciden neler bekleyebileceğimize dair ayrıntıları ortaya koyan yeni bir rapor ortaya çıktı.

Apple AirTag 2 ne zaman geliyor?

Sonunda AçıkHaber bülteni Bloomberg’in Mark Gurman, AirTag’in halefinin 2025 ortalarında piyasaya çıkacağından bahsetti. Bu hala belirsiz bir zaman çizelgesi, ancak analist Ming-Chi Kuo’nun aynı yılı tahmin eden raporunu destekliyor.

Planın gerçekleşmesi halinde AirTag’in iki nesli arasında dört yıl fark olacak ve bu, Apple’ın ürün döngüsünde bugüne kadarki en uzun boşluk olacak. Gurman ayrıca akıllı takip cihazının “B589” dahili kod adına sahip olduğunu ve şu anda iPhone üreticisinin Asya’daki üreticileri tarafından test edildiğini belirtti.

Apple AirTag 2’nin yenilikleri

Gazeteci ve bilgi sızdıran kişi, sıkışık programın yanı sıra bazı önemli ayrıntılar da ekleyerek AirTag 2’de yeni bir çip ve geliştirilmiş takip özelliği olduğunu bildirdi. Ayrıntılar az olsa da aksesuar, Samsung Galaxy SmartTag 2’ye benzer şekilde daha hassas izleme ve daha uzun pil ömrü için daha verimli güç tüketimi sağlayan bir U2 ultra geniş bant (UWB) çipiyle birlikte gelebilir (inceleme).

Döngü vakalarında Apple AirTag

Apple’ın AirTag’ini nesnelere takmak için halka gibi ayrı bir aksesuar gerekir. / © sonrakipit

Yaklaşan AirTag 2 için beklenen bir diğer özellik ise bazı özelliklerin yalnızca iki platform arasında çalışmasını sağlayabilecek Vision Pro kulaklık desteğidir. Ayrıca 2. nesil AirTag’in daha da ince ve hafif olabilecek revize edilmiş bir tasarıma sahip olacağı varsayılabilir.

AirTag 2, Apple ve Google’ın ortaklaşa geliştirip yakın zamanda tanıttığı yeni akıllı izleme özelliklerine dayalı olarak platformlar arası istenmeyen izleme bildirimlerini desteklemeye devam etmelidir.

Apple’ın AirTag 2’sini nasıl geliştirirsiniz? Hangi yeni özellikleri veya değişiklikleri görmek istersiniz? Önerilerinizi yorum kısmına bekliyoruz.



genel-27