İtalyan folklorundan ilham alan ruhlar için bir demo Enotria: Son Şarkı neredeyse geldi. Lordran’ın kasvetli sokaklarının kasvetli fantezisini, güneşle aydınlanan kaldırımlar ve kırmızı terakota çatılarla takas eden Jyamma Games’in, genellikle ölü dünyalara ve çökmüş medeniyetlere dayanan bir türe yönelik dönüşümü, temiz bir nefes gibi görünüyor. Gelenek, müzik ve yaratıcı maske mekaniğiyle desteklenen Enotria, dikkat edilmesi gereken bir oyundur ve çok yakında Steam’de deneyebilirsiniz.

Enotria: The Last Song, Canovaccio’nun kuşatması altındaki bir dünyada geçiyor; her şeyi durağanlığa sokan sonsuz bir oyun. Bu duruma son verebilecek tek kişi elbette sizsiniz, yendiğiniz düşmanların maskelerini takarak ve onların oyun tarzlarını onlara karşı kullanarak karmaşık bir taş, kağıt, makas oyunu oynayabilirsiniz. Anında geçiş yapabileceğiniz üç maske ve donanıma sahip olan bu ruh benzeri oyun, deneme yapmanızı istiyor ve bu, onu takip etmemin birçok nedeninden biri.

İtalyan folklorundan ilham alan bir dünya, Enotria’nın Dark Souls taklitçilerinin son on yılından kendisini ayıran tek şey değil, çünkü ‘Ardore’ mekaniği size manzaranın kendisi üzerinde daha fazla kontrol vermek istiyor. Lords of the Fallen’ın şemsiye lambasına benzer şekilde, keşfederken, patronları yenerken ve teçhizatlarınızı oluştururken bulmacaları çözmek ve sırları bulmak için ortamlar arasında geçiş yapabileceksiniz.

Hatta sekiz sınıfa yayılmış 120’den fazla silah, 45 büyü, 68 beceri ve 150 milyon yapı kombinasyonu var. Hareket halindeyken üç teçhizata sahip olmak aynı zamanda Jyamma’nın “saygı yükü olmadan” oynamanıza izin verme yoludur çünkü kimse puanlarınızı yanlış istatistiklere koyduğunuzu fark etmekten hoşlanmaz.

Tüm bu yeni fikirlerin arasında Enotria’nın özü, Dark Souls oynamış olanların gözünden kaçmayacak. Başarılı olmak için hâlâ düşmanınızın duruşunu kırmanız, eşyalar için dünyanın her köşesini keşfetmeniz ve zorlu ama adil dövüşleri yenmeniz gerekiyor.

Batık şehirleri güneş karşılığında takas etme, benzersiz maske değiştirme mekaniği ve oyuncu yaratıcılığına odaklanma arasında Enotria, Elden Ring Shadow of the Erdtree olmayan, en çok beklediğim ruh benzerlerinden biri. Geçen yılki Lords of the Fallen’daki yeni fikirlere hayran olsam da, ortam arzulanan çok şey bıraktı. Öte yandan Enotria daha önce hiç görmediğim bir şeye doğru gidiyor ve bu da beni demo çok yakında yayınlandığında denemek için heyecanlandırıyor.

Enotria: The Last Song demosu 22 Mayıs Çarşamba günü Steam’e geliyor ve tam lansman tarihi 18 Eylül Çarşamba günü sona eriyor.. Enotria’nın ilk çıkış tarihi, FromSoftware’in Elden Ring DLC’si ile aynıydı; ancak ekip, Shadow of the Erdtree ile birlikte piyasaya sürülmesinin “intihara meyilli” olduğunu düşünerek onu birkaç ay geciktirdi.

Enotria’yı beklerken, oynayabileceğiniz en iyi açık dünya oyunlarından bazılarına göz atmak ve yakında çıkacak en büyük PC oyunlarının dökümüyle neler olacağını tazelemek isteyeceksiniz.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2