CoMix Wave Films, Hatsukoi no Nioi (İlk Aşkın Kokusu) başlıklı yepyeni bir animasyon kısa filmi yayınladı. Filmin yönetmenliğini, önceki çalışmaları arasında Weathering with You, SSSS.DYNAZENON, Evaneglion 3.0+1.0 Thrice Upon a Time ve Suzume gibi eserlerin yer aldığı Maho Takagi üstleniyor. Bu kısa film onun yönetmen olarak ilk filmidir. Kısa filmin müziğini Sakura Fujiwara besteledi.

CoMix Wave Films aynı zamanda yönetmen Makoto Shinkai’nin Saniyede 5 Santimetre, Adınız., Kelimeler Bahçesi, Uzak Bir Yıldızın Sesleri, Kayıp Sesleri Kovalayan Çocuklar ve daha pek çok eseriyle de tanınıyor.

Maho Takagi proje hakkında şunları söyledi:

Takagi, “Sakura-san’ın kırılgan ama karamsar ve iradeli şarkı söyleyen sesini bir gün kesinlikle çalışmalarımda canlandırmak istemiştim” dedi. “Sakura-san’ın tüm iyi özelliklerini barındıran bu şarkı sayesinde hem videoyu hem de müziği beklentilerimin ötesinde göz kamaştırıcı hale getirmeyi başardım. Videonun Sakura-san’ın şarkı sesiyle birlikte kalbinizi biraz da olsa iyileştirebilmesine sevindim.”

Sakura Fujiwara da şunları söyledi:

“Maho-san’ın tasvir ettiği sürekli değişen ifadeyle bu sevimli kızı nazikçe ve şefkatle kucaklamak istedim. Hatırladıkça yüreğinizi sızlatan, aynı zamanda ona yeniden dokunma isteği uyandıran ilk aşkın kokusunu, sıcaklığını benimle hissedebilseydiniz ne mutlu bana.”

Şarkı, 20 Mayıs’ta dijital olarak yayınlandı ve fiziksel kopyaları Temmuz ayında gönderildi.

Aşağıdaki kısa metne göz atabilirsiniz:

Kaynak: Çıtır çıtıroyun-4