Günümüzün en uygun fiyatlı 5G Android telefonlarıyla karşılaştırıldığında, Apple’ın üçüncü nesil iPhone SE’si oldukça dikkat çekici görünüyor. Bunun nedeni kısmen, zaten iki yıldan daha eski bir telefondan bahsediyor olmamız ve belki de daha büyük ölçüde, 4,7 inçlik telefonun, 2016’yı çığlık atan bir dizi ekran çerçevesiyle, esasen modası geçmiş olması.

Halen üreticisi tarafından resmi olarak satılan en uygun fiyatlı iPhone olduğundan, bu model şaşırtıcı derecede popüler olmaya devam ediyor, ancak devamı kaçınılmaz olarak çıktığında bu durumun değişeceği açık. Sektörün en güvenilir kaynaklarından gelen son beklentiler ne yazık ki iPhone SE 4’ün bu yıl piyasaya sürülmeyeceği yönünde.
İyi tarafından bakıldığında bu, Apple’a bazılarınızın hayal edebileceğinden daha fazla iyileştirme üzerinde çalışması için biraz daha fazla zaman veriyor ve yeni bir söylentiye göre, bu etkileyici yükseltmeler bir şekilde fiyatı çok fazla artırmayacak.

Android orta düzey korucular için oyun bitti mi?

Bütçe dostu Android telefonların öldüğünü ilan etmek için kesinlikle çok erken olsa da, 429 dolarlık bir iPhone SE (2025) ile iPhone 14-İlham veren tasarım, paranın karşılığı açısından rakip olmak neredeyse imkansız gibi görünüyor.

Unutmayın, 429 dolar, 64 GB’lık bir iPhone SE’nin (2022) normalde 2024’teki fiyatıdır ve Apple, bu kötü çocuğun devamı niteliğindeki ürünün fiyat noktasını değiştirmeden tutma hedefinde başarısız olsa da yüzde 10’dan fazla bir artış söz konusu olabilir. olası olmadığı ileri sürülüyor. En azından bu Revegnus olarak bilinen bir sosyal medya muhbirine göreAna X hesabı yakın zamanda askıya alınan , yeni bir kullanıcı adı altında sıfırdan başlamadan önce tüm takipçilerini kaybediyor.

Bu kesinlikle Mark Gurman, Ming-Chi Kuo veya Evan Blass gibi bir endüstri uzmanı kadar güvenilir değil, ancak pek çok saygın yayın ve artık silinmiş olan diğerlerinin yanı sıra (ihtiyatlı bir şekilde) bu tahmine güveniyor gibi görünüyor. hesap.

Söylentilere dönecek olursak, şu anda en kötü senaryoda iPhone SE 4’ün gelecek yıl için 499 dolar civarında bir başlangıç ​​fiyatının beklendiği görülüyor. Bu, önemli ölçüde daha büyük ve daha iyi görünümlü bir cihaz için hala lezzetli bir şekilde uygun fiyatlı olurdu. iPhone SE3Bu, Google’ın Pixel 8a’sının (ve muhtemelen Pixel 9a’nın) sevginiz ve zorlukla kazandığınız para için rekabet etmesini oldukça zorlaştırıyor.

Peki yine iPhone SE 4’ten neler bekliyoruz?

“Vanilya” iPhone 14 gibi, bu da birçok uzman tarafından nispeten cömert bir çentiğe sahip 6,1 inçlik bir olay olarak değerlendiriliyor, ancak kaputun altında herkes A15 Bionic işlemciden daha yeni bir işlemcinin günlük görevlerinizi yerine getirmesini bekliyor ve operasyonlar. Elbette Apple’ın en yeni Pro cihazlarını yeni nesil orta seviye cihazlarından ayrı tutması muhtemel, bu da neredeyse kesinlikle A16 Bionic SoC’nin burada kullanılacağı anlamına geliyor.

İnanılmaz derecede yeterli, iPhone SE 4 Ayrıca, daha düşük kalitede bir LCD panelle yetinmek yerine, birinci sınıf OLED ekran teknolojisini benimsediği de söyleniyor (orada ne yaptığımızı gördünüz mü?). Şaşırtıcı olmayan bir şekilde (hangi yılda olduğumuz göz önüne alındığında), Wi-Fi 6 bağlantısı, Bluetooth 5.3 desteği ve ne yazık ki kulaklık girişi veya microSD kartının yanı sıra USB Type-C bağlantı noktasının bütçe dostu 2025 paketinin bir parçası olması bekleniyor. yuvası.

Çünkü Apple’ın bir sonraki büyük pazara ayak uydurmak için bazı işleri kesmesi gerekiyor iPhone SE 429 ila 499 dolar arasında bir yerde, bu 6,1 inç OLED ekranın 60Hz yenileme hızı özelliklerine bağlı kalması muhtemeldir ve arkaya bakan kamera bir kez daha 12MP tekli bir olay olabilir. Pil boyutu ve şarj hızları, iPhone 14’ün aynı bölümlerde sunduğu özelliklerle büyük ölçüde örtüşmeli, ancak bu tür ayrıntıları hafife almak için biraz erken.telefon-1