Çinli şirket Oppo, 23 Mayıs’ta bir sonraki akıllı telefonları Reno 12 ve Reno 12 Pro’yu tanıtmaya hazırlanıyor. Lansman öncesinde çok sayıda sızıntı oldu ve şimdi yeni görüntüler, her iki telefonun da mevcut olacağı tüm renkleri gösteriyor .

Tanınmış ve güvenilir sızıntıcı Evan Blass, X’te Reno 12 ve Reno 12 Pro’nun görsellerini paylaştı. Her iki telefon da üç renk seçeneğiyle gelecek. Neredeyse aynı görünmelerine rağmen renk tonlarında ve yüzeylerinde ince farklılıklar vardır.

Reno 12 ve Reno 12 Pro’nun her ikisi de şık Siyah seçeneğiyle geliyor. Ancak Reno 12 Pro aynı zamanda şık bir degrade açık pembe rengi sergiliyor; standart Reno 12 ise mat yüzeyli yumuşak pembe bir tasarım sergiliyor.

Üçüncü renk seçeneği gerçekten ön plana çıkıyor. Reno 12, Millennium Silver renginde gelirken, Pro modeli benzersiz Silver Fantasy Purple renginde satışa sunulacak. sayesinde her iki rengi de yan yana görebilirsiniz. Çin’den bir sızıntı daha yaklaşan telefonların gerçek hayattaki gibi görünen görüntülerini gösteriyor.
Bu kadar çok sızdırılan görselle birlikte Reno 12 ve Reno 12 Pro’nun tasarımı ve renk çeşitleri artık bir sır değil. Gördüğünüz gibi her iki telefon da üçlü kamera kurulumuna sahip ve bu kameraların özellikleri de yakın zamanda sızdırıldı.

Her iki telefonun da OIS (optik görüntü sabitleme) özellikli Sony IMX890 sensörü, 8MP ultra geniş lens ve 50MP 2x telefoto kamera içeren 50MP ana kameraya sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca spekülasyonlar, 50MP selfie kamerasına da sahip olabileceklerini öne sürüyor.

Önceki raporlar, standart Oppo Reno 12’nin MediaTek Dimensity 8250 işlemciye sahip olabileceğini, Pro modelinin ise daha güçlü Dimensity 9200+ ile övünebileceğini gösteriyor. Pro modelinin, net 1,5K çözünürlüğe ve pürüzsüz 120Hz yenileme hızına sahip 6,7 inçlik bir ekrana ve 80W kablolu hızlı şarjı destekleyen önemli bir 5.000 mAh bataryaya sahip olacağı söyleniyor.

Fiyat ayrıntıları hala gizli, ancak bu iki telefonun ilk lansmanı Çin’de gerçekleşecek. Kısa süre sonra diğer pazarlara ulaşıp ulaşmayacakları belirsizliğini koruyor. Daha fazla güncelleme için gözünüzü açık tutun.telefon-1