Xbox hayranları ve bazı çalışanları, Microsoft’un bu ayın başlarında, beğenilen Prey ve daha sorunlu Redfall’ın geliştiricisi Arkane Austin’in “içten bıçaklama” ile kapatılması da dahil olmak üzere bir dizi stüdyosunun kapatılacağını duyurmasıyla gafil avlandı. Arkane Austin’in mağazayı kapatmasının ardından ekibin duyurusunun, uzun süredir vaat edilen çevrimdışı modu sunacak güncellemeler de dahil olmak üzere Redfall için ek güncellemeler üzerinde çalıştığı bildirildi. Ne yazık ki o zamanlar vaat edilen bu güncellemelerin herhangi birinin meyve vermesi pek mümkün görünmüyordu.

Neyse ki, buradaki karanlığın arasında bir ışık parıltısı var gibi görünüyor, Redfall ekibi gerçekten de son bir güncellemeyi tamamlayacak gibi görünüyor, bu da çevrimdışı modun, tek oyunculu duraklatmanın, düşmanların ortaya çıkma şeklinin yenilenmesinin habercisi olacak. ve dahası. İşte ne Redfall X hesabının konuyla ilgili açıklaması vardı

“Tüm destekleyici mesajlarınız için teşekkür ederim. Yenilenen Mahalle ve Yuva sistemlerini, Tek Oyunculu Duraklatmayı, Çevrimdışı Modu ve daha fazlasını getiren son güncellememiz Oyun Güncellemesi 4’ü yayınlamak için çalışıyoruz. Yakında daha fazla ayrıntı vereceğiz. Hepinize teşekkür ederim.”

Arkane Austin’in kapatılması, Xbox’ta yaşanan yaygın işten çıkarmalar, Hi-Fi Rush geliştiricisi Tango Gameworks gibi diğer stüdyoların kapatılması, Xbox Serisi satışlarının azalması ve bazı eski oyunların taşınması gibi daha geniş değişim ve çalkantıların yalnızca bir parçası ve hatta muhtemelen bazı birinci sınıf başlıkları diğer platformlara aktarabilirsiniz. Öte yandan Microsoft artık Call of Duty’nin sahibi ve görünüşe göre gişe rekorları kıran seriyi Game Pass’e getirmeyi planlıyorlar, dolayısıyla oyunun dışında olmaktan çok uzaklar. Arkane’e gelince, Fransa’nın Lyon kentindeki ana ekipleri Marvel için bir Blade oyunu üzerinde çalışmaya devam edecek.

Redfall PC ve Xbox Series X/S’de oynanabilir. Son güncellemenin ne zaman geleceğine dair resmi bir açıklama yok ancak daha önceki söylentiler, güncellemenin Mayıs ayında yayınlanmaya hazırlandığını belirtmişti.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17