Google, Google I/O sırasında yaptığı tüm AI duyurularıyla geleceğe bakıyor. Ancak Google’ın duyurduğu tek ilginç şey Gemini’deki gelişmeler değil. Bunlara ek olarak, şirket Veo ve Imagen 3’ü tanıtıyoryaratıcı vizyonunuzu gerçekleştirmeyi amaçlayan üretken yapay zeka araçları.

Google, video oluşturmaya yönelik yeni nesil modeli Veo’yu tanıttı

Veo, çok sayıda sinematik ve görsel tarzda 1080p videolar oluşturabiliyor ve bu videolar bir dakikanın ötesine geçebiliyor. Google, oluşturulan videonun, bir istemin tonunu doğru bir şekilde yakalayarak ve daha uzun istemlerdeki ayrıntıları oluşturarak yaratıcı vizyonunuzu yakından temsil etmesi gerektiğini söylüyor. Model, bir manzaranın timelapse veya havadan çekimleri gibi terimleri anlıyor. Yapay zekanın oluşturduğu videonun tutarlı ve tutarlı olması ve nesnelerin kareler boyunca gerçekçi bir şekilde hareket etmesi gerekiyor.

Modeli daha da geliştirmek için Google, film yapımcısı Donald Glover ile işbirliği yaptı ve çeşitli film yapımcılarını ve yaratıcıları Veo’yu denemeye davet ediyor.

Video Küçük Resmi

Veo, belirli içerik oluşturucuları VideoFX’te özel önizlemeyle kullanabilir: bekleme listesine katılma. Google, gelecekte Veo’nun özelliklerini YouTube Shorts’a da getirmeyi planlıyor.

Resim 3: Google’ın metinden resme modeli güçleniyor

Google, görsel oluşturma modelinin kalitesini artırmak için çalıştı. Imagen 3, fotogerçekçi, gerçekçi görüntüler üretir ve önceki modellerle karşılaştırıldığında çok fazla yapaylık içermez.

Aslında Imagen 3’ün oluşturduğu görüntüler inanılmaz. İşte Google’ın paylaştığı örneklerden bazıları.

İlk görüntü için aşağıdaki komut istemine sahibiz:

  • Ayrıntılı ince ayrıntılara sahip yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafta, hiper-gerçekçi bir tarzda renk derecelendirmesi ile düz bir stok fotoğrafta izole edilmiş, gri arka planın önünde muhteşem bir şekilde tünemiş şık bir kurdun yakın çekimi.

İkinci resim istemi:

  • Yeşil dağlar ve mavi sularla çarpıcı doğal güzelliğini sergileyen, ağaçlarla dolu güzel nehir kanyonunun yukarıdan görünümü. Fotoğraf, doğanın yaratılışının enginliğini, yaratılış tarzında yakalıyor.

Üçüncü resim istemi:

  • Üç kadın bir arada durup gülüyor, bir kadın ön planda biraz odak dışı. Güneş kadınların arkasında batıyor, bir mercek parlaması ve saçlarını öne çıkaran ve arka planda bokeh etkisi yaratan sıcak bir ışıltı yaratıyor. Fotoğraf stili samimidir ve arkadaşlar arasındaki gerçek bir bağ ve mutluluk anını yakalar. Altın saatin sıcak ışığı, görüntüye nostaljik ve samimi bir hava katıyor.

Hatta çizebilir. Bu çizimin görünüşü kesinlikle şaşırtıcı (AI tarafından oluşturulmuş gibi görünmüyor) ve aşağıdaki komut istemiyle oluşturulmuş:

  • Soyut eskiz: Etkileyici çizgilerin ve enerjinin bulanıklığı, bir dansçının dinamik hareketini karakalem bir el hareketi ile yakalıyor. Eski parşömen kağıdına eskiz yapın.

Tıpkı Veo gibi Imagen 3 de güvenilir test uzmanlarını seçebiliyor bekleme listesine katılma.

Müzisyenler unutulmadı

Google, yapay zeka müzik üretimi için Google’ın en gelişmiş modeli olan Lyria da dahil olmak üzere üretken müzik teknolojilerinin geliştirilmesi için müzisyenler, şarkı yazarları ve yapımcılarla ortaklık yapıyor.

Video Küçük Resmi

Google, Music AI Sandbox gibi bir dizi müzik AI aracı üzerinde çalışıyor. Bu, insanların sıfırdan enstrümantal bölümler oluşturmasına veya sesleri dönüştürmesine olanak tanıyacak.telefon-1