Apple’ın iPad etkinliğinin beğeneceği çok şey vardı. Yeni çiplere ve yeni boyutlara sahip yeni iPad’ler, yeni bir Apple Pencil ve hatta bazı yazılım güncellemeleri. Apple donanımının büyük bir hayranıysanız, muhtemelen güzel bir gündü. Artık güncellenmiş bir bilgi alabilirsiniz ve daha ince iPad Pro, eğer işiniz buysa.

Ancak olayı izlerken ve hemen sonrasındaki haberleri analiz ederken kişisel bir anlaşmazlık noktasıyla karşılaştım. iPad’lerin giderek daha güçlü hale gelmesi memnuniyetle karşılansa da fiyatları oldukça zorlu ve hatta birçok bilgisayarın fiyatlarını bile geride bırakıyor. Bu biraz geriye doğru gibi görünüyor. TechCrunch’ın konuyla ilgili raporu şu şekilde:

Aynı zamanda pahalı bir makine: iPad Pro’nun 11 inçlik modeli 999 dolardan başlıyor. 13 inçlik versiyonun fiyatı 1.299 dolardır. Ve iPad Pro’nun kutusunda klavye veya kalem bulunmuyor, bu nedenle çoğu zaman MacBook Air’in fiyatından daha fazlasını ödüyorsunuz.

Hücresel bağlantı istiyorsanız bu fiyatlar 200 dolar artıyor. Yani, hücresel bağlantıya ve klavyeye sahip yeni bir iPad Pro 13 inç istiyorsanız, Macbook Pro’nun taban fiyatının çok üstündesiniz. Bilirsiniz, hiçbir uyarısı olmayan, tamamen gerçek bir bilgisayar.

Buradaki olay şu ki, Apple’ın çipleri harika ve dizüstü bilgisayarları süper güzel. Şu anda size M tabanlı bir MacBook Pro’dan yazıyorum ve bu çok güzel. Bir üretkenlik cihazı kadar iyi olmayan bir şey için benzer bir bilet fiyatı ödeyeceğimi hayal bile edemiyorum Ve önyükleme için daha kilitli bir işletim sistemi var. Burada tamamen çılgına dönmüş olabilirim, ancak Apple’ın etkileyici yeni cihazlarının fiyatlandırması ve konumlandırılması kafamı karıştırıyor. Bunun hakkında konuşalım.genel-24