sahiptim gizli bir şüphe bu olacaktı. Yeni iPad Pro hakkındaki tüm söylentiler (OLED ekrana geçiş, daha kaliteli Magic Keyboard) beni Apple’ın ilginç, çok Olumsuz 2018 iPad Pro ve daha sonra M1 iPad Pro için tercih ettiğim taşıma aracı haline gelen lüks Akıllı Klavye Folyosu.

Elbette Smart Keyboard Folio, OLED iPad Profesyonelleriyle uyumlu değil. 11 inçlik versiyon altıncı nesil iPad Air ile hâlâ kullanılabilir, ancak hepsi bu. Yani eğer Apple’ın en iyi tabletine kararlıysanız, bu artık bir seçenek değil. Ve görünürde buna benzer bir alternatif olmadığından hayal kırıklığına uğradım.

Övgüye geçmeden önce olumsuzlara değinelim. Smart Keyboard Folio’da izleme dörtgeni bulunmadığından iPad’inizle bir fare eşleştirmediğiniz sürece gezinmenin tek yolu ekrana dokunmaktır. Bu, uzun süreler için ideal değil, ancak ürünün tüm amacı, en azından bana göre, her zaman kısa süreli üretkenlik için tasarlanmış bir klavye gibi geldi. Bir e-postayı mı söndürdünüz? Kesinlikle. Blog mu yayınlayacaksınız? Evet, bu konuda birçok yazı yazdım Sınır onu kullanıyor. Eğer bir roman üzerinde çalışmak isterseniz, Magic Keyboard gerçekten ciddi işler için bir ileri seçenek olarak her zaman orada bekliyordu.

SKF’ye yönelik diğer eleştirim ise Apple’ın Hala 300 dolardan başlayan yeni Magic Keyboard ile tam olarak düzeltilmedi. Avuç içi dayanağı ve klavye yüzeyi artık alüminyumdan yapılmış ve bu da objektif olarak bir gelişme. Ancak dışarıdan bakıldığında, Apple hala lekeleri emen ve aşırı derecede eskiyen aynı eski malzemeyi kullanıyor. Uzun zamandır Logitech gibi bir yapıya geçeceklerini ya da bir şeyler bulacaklarını umuyordum (herhangi bir şey) daha iyi, ama hayır.

Hafif Smart Keyboard Folio, ihtiyaç duyduğumda yazmak için yanımdaydı ama hiçbir zaman yanımda taşıyacağım bir angarya gibi gelmedi.
Fotoğraf: Chris Welch / The Verge

Ve bir de fiyatı var: Akıllı Klavye Folyosu 12,9 inç iPad Pro’nun fiyatı 200 dolardı – ne kadar basit olduğunu düşündüğünüzde oldukça gülünç. Arkadan aydınlatmalı tuşları yoktu. iPad’i dik kullanırken seçebileceğiniz yalnızca iki açı vardı. Yedek bir USB-C bağlantı noktası veya herhangi bir ekstra bağlantı sunmuyordu. Kelimenin tam anlamıyla, içinde tuhaf bir klavye bulunan bir folyo kılıfıydı.

Ama bütün bunları neyin telafi ettiğini biliyor musun? Daha yeni ve daha hafif Magic Keyboard’un bile ulaşamadığı çok yönlülük ve hafif tasarım. Uygulamada son derece iyi çalıştı. Kumaş kaplı klavye neredeyse yenilmez gibiydi. Elbette, tuşların neredeyse hiç hareketi yoktu ve yazma deneyimini tam olarak “rahat” olarak tanımlayamam. Ancak Smart Keyboard Folio ihtiyacım olduğunda bir klavyeydi; yazabiliyordum eşik Son dakika haberleri varsa her yerden bu şeyi kullanan makaleler – ve ben okurken ekranın arkasına katlanabilir New York Times, internette gezinmek, veya Kucağımdaki tabletle Apple Pencil kullanarak fotoğraflara rötuş yapıyorum. Parmaklarımın geriye doğru çevrilmiş tuşlarda olduğunu hissetmek ilk başta biraz tuhaftı ama kısa sürede alıştım.

Magic Keyboard ile, bir şeyler okumak istediğinizde veya aygıtı gerçekten ihtiyacınız olan tek şeyin ekran olduğu bir şekilde kullanmak istediğinizde iPad Pro’yu tamamen çıkarmanız gerekir. Bazıları bunu tercih edecektir ancak Smart Keyboard Folio, hiçbir zaman bir seçim yapmak zorunda kalmanızı gerektirmeyecek kadar incedir; ne yapıyor olursanız olun, onu her zaman açık bırakabilirsiniz.

Yeni iPad Pro’yu her zamankinden daha ince yaptılar ama… bu süper ince klavyeden kurtuldunuz mu? Birisi bunu mantıklı kılsın.
Fotoğraf: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Sonra folyo klavyenin çok hafif olduğu gerçeği ortaya çıktı. İPad Pro’yu korudu his çantamdaki iPad gibi. Magic Keyboard takılıyken durum hiçbir zaman böyle olmamıştı. Bu devam ettiğinde MacBook’un ağırlık bölgesine girmiş olursunuz. Bunda bir sorun olduğunu söylemiyorum ama Smart Keyboard Folio’da, her zaman sırtımda bu kadar havadar kalan bu kadar güçlü bir kombinasyonun etrafında dolaşmanın özel bir yanı vardı.

En iyi ihtimalle, Apple, her iPad Pro alıcısının, bir klavye takıldığında tabletin bir dizüstü bilgisayar gibi hissetmesini (ve bir dizüstü bilgisayarla aynı ağırlıkta olmasını) istediğini varsayma konusunda biraz inatçıdır; Magic Keyboard’un size sağladığı şey budur. Daha fazla karamsarlıkla bakmak istiyorsanız, şirket, daha fazla insanın ilki için pes edip 300 doların üzerinde para ödeyeceğini umarak, her yere götürülmesi kolay olan ilgi çekici, daha uygun fiyatlı bir aksesuarı kasıtlı olarak ortadan kaldırıyor. Yeni Pro için mevcut olan parti klavyesi.

Şimdi, düşüyor diğer şirketlerin Akıllı Klavye Folyosu’nu kopyalaması gerekiyor – herhangi birinin zahmet etmeye karar verdiğini varsayarak. Şimdilik Logitech sadece üretime devam ediyor Combo Touch’ın yenilenmiş bir versiyonu, her şeyden daha fazla Surface Pro havasına sahip. Folyoya hiç benzemiyor, bu yüzden herhangi birinin boşluğu doldurmak için devreye gireceği konusunda iyimser değilim.

Sanırım, o gidene kadar neye sahip olduğunu gerçekten bilmiyorsun.genel-2