Bir startup kurmak zordur. Startuplara yardımcı olacak bir şirket kurmak da aynı şekilde zordur. Techstars ve Newchip hakkında TechCrunch raporunun çıkarımı budur.

Newchip örneğinde hızlandırıcı, sunabileceğinden biraz daha fazlasını vaat ediyor gibi görünüyordu. En iyi ihtimalle çalkantılı görünen bir kültürle karıştığınızda, bir hızlandırıcının iflas ettiği ve yeni başlayan şirketlerin potansiyel hisse senedi satışları nedeniyle kapandığı bir durumla karşı karşıya kalırsınız. Bu bir karmaşa.

Techstars farklıdır. Son birkaç yıldır faaliyetlerini yeniden şekillendiriyor. Bu durum ciroya ve bazı programların kapatılmasına yol açtı. Ancak Newchip’in aksine Techstars çözücüdür, yatırım yapar ve startup’ların daha fazlasını, daha hızlı yapmasına yardımcı olur.

Bir pazar coşkudan daha muhafazakar bir duruşa geçtiğinde, büyük ve küçük kendisini oluşturan iş kollarını sekteye uğratır. Hızlandırıcıların girişimin yavaşlaması sırasında bir istisna olmadığı kanıtlandı. Bununla birlikte, Newchip’in tasfiye halinde olması ve Techstars’ın yenilenmeye devam etmesiyle birlikte, hızlandırıcı sarsıntısının sonuna muhtemelen başlangıcından daha yakınız. Oynat tuşuna basın, bunun hakkında konuşalım!genel-24