Exynos 2400 birkaç ay önce tanıtıldı ve çeşitli Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus versiyonlarını destekliyordu. Geçmişteki Exynos yonga seti sürümlerinin termal kısıtlama nedeniyle düşük performans göstereceği ve performans kaybedeceği eğilimini tersine çeviren bu sürüm, bazı alanlarda yetersiz kalsa da Snapdragon 8 Gen 3, Dimensity 9300 ve A17 Pro’ya ayak uydurarak bizi şaşırttı. Şimdi Samsung’un Qualcomm’a benzer bir yol izleyeceği ve yılın ilerleyen aylarında Galaxy S24 FE için Exynos 2400+’ı tanıtacağı söyleniyor. Bir ihbarcı, yakında öğreneceğiniz gibi, yaklaşmakta olan SoC’nin gelişmiş güç verimliliği ve başka avantajlar sağlayacağını iddia ediyor.

Exynos 2400+, Galaxy S24 FE’nin piyasaya sürülmesi sırasında Samsung’un üretim maliyetlerini düşürerek verimi de arttırabilir.

X’te kro çok fazla değinmiyor ancak Exynos 2400+’ın yüzde 5-10 arasında daha fazla güç verimliliğine sahip olacağını ve Samsung’un bu yonga setinin verimini artıracağını belirtiyor. Ayrıca paylaşımında silikonun tanıtım amaçlı ‘Exynos 2400+’ adı altında pazarlanacağını ancak Samsung’un bu kampanyayı tüketicilerin normal Exynos 2400 ile gelecek model arasındaki karışıklığı önlemesine yardımcı olmak için de yürütebileceğini söylüyor. Bu küçük ama çok önemli isim değişikliğiyle, potansiyel alıcılar muhtemelen daha uygun fiyatlı bir akıllı telefonu besleyen daha iyi silikon aldıklarına inanacak ve bu da onu anında satın alacak.

Gönderide ayrıca Samsung’un Exynos 2400+ getirilerinin de artacağı belirtiliyor. Daha yüksek verim, Kore dökümhanesinin tek bir levhadan daha fazla yonga seti üretebileceği, üretilen toplam levha sayısını azaltacağı ve genel maliyeti düşürebileceği anlamına gelir. Bu süreç Galaxy S24 FE için kesinlikle kritik olacak çünkü Galaxy S24 FE, amiral gemisi sınıfı fiyat etiketiyle damgalanmayan ‘fiyat-performans’ akıllı telefonu olarak konumlandırılacak. Samsung, normal Exynos 2400 gibi, Exynos 2400+ için de ‘Fan-out Wafer Level Packaging’ (FOWLP) özelliğini kullanarak ısı direncini artırabilir ve sıcaklıkları düşük tutarak çok çekirdekli performansı artırabilir.

Ancak Exynos 2400, Galaxy S24 serisinde iyi bir performans sergiledi çünkü Samsung, modellerinin her birini bir buhar odasıyla donattı; dolayısıyla şirketin Galaxy S24 FE’yi aynı soğutma çözümüyle birleştirdiğini varsayarsak, Exynos 2400+’da da aynı sonuçları görebiliriz. . Ne yazık ki ihbarcının sağladığı tüm bilgiler bu kadar ve Samsung’un planları hakkında daha fazla bilgi edindiğimizde buna göre zamanında güncellemeler sağlayacağız.

Haber kaynağı: kro

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecan

genel-17