Yıldız Alanı Xbox oyuncuları artık oyunun saniyede 30 kare (fps) sınırıyla uğraşmak zorunda kalmayacak. Bir parçası olarak 15 Mayıs’ta gelecek bir güncellemeBethesda, Xbox Series X oyuncularının oyunu 60 fps hızında çalıştırmasına izin verecek.

60 fps seçeneği, birkaç yeni ekran özelleştirme ayarının parçası olarak gelir. Oyun, görsellere öncelik vermeyi seçmenize izin verecek:[keep] özel efektler, ışıklandırma ve kalabalıklar için tüm ayrıntıları korurken en yüksek çözünürlüğü seçin” veya kare hızı performansına öncelik vermeyi seçin; bu da “[lower] özel efektler, ışıklandırma ve kalabalıklar için dahili çözünürlük ve ayrıntı. Bethesda, oyunu 60 fps veya üzerinde çalıştırırken performans modunun seçilmesini öneriyor.

Ayrıca 120Hz’de çalışan değişken yenileme hızına (VRR) sahip bir ekran da önerilir ancak çalıştırmak için bir ekrana ihtiyacınız yoktur. Yıldız Alanı daha yüksek kare hızlarında. Tek dezavantajı, ara sıra ekran yırtılmasıyla uğraşmak zorunda kalabilmeniz ve ayrıca ekranınızı özelleştirmek için daha az seçeneğe sahip olmanızdır. VRR ekranıyla 30, 40, 60 veya sınırlanmamış kare hızı modlarını seçebilirsiniz.

15 Mayıs güncellemesiyle birlikte çevrenizi keşfetmenizi kolaylaştıracak daha ayrıntılı yüzey haritalarının yanı sıra oyuncu envanterinden gemi kargonuza erişme yeteneği gibi yeni gemi özelleştirme araçları ve oyun seçenekleri de dahil olmak üzere birçok başka özellik geliyor. Menü. Güncelleme mevcut şu anda Steam’de beta aşamasında.

Bethesda, ilerleyen süreçte yeni bir kara aracı ve resmi mod desteğinin yanı sıra büyük bir Shattered Space genişletmesi eklemeyi planlıyor. Bethesda’nın neler hazırladığı hakkında daha fazla şey duyabiliriz Yıldız Alanı 9 Haziran’daki Xbox Games Showcase’de.genel-2