Nintendo, bu yıl 8 Nisan itibarıyla orijinal Splatoon’un çevrimiçi sunucularını kalıcı olarak kapattı. Ancak bir oyuncu kalmayı başardı. Son Splatoon oyuncusu olma deneyimleri hakkında X’te paylaşım yapan kullanıcı Lcd101 2015 Wii U unvanını sonuna kadar koruyor.

Tarafından alındığı gibi OyunlarRadarLcd101, 9 Nisan’dan beri hizmet dışı bırakılan çevrimiçi lobilerde bağlantıda kalma çabaları hakkında paylaşım yapıyor. “Kapanıştan neredeyse bir gün sonra, çevrimiçi Splatoon 1’in son oyuncusu benim. Elimden geldiğince dayanacağım” diye bir paylaşım yaptılar ve Splatoon eşleştirme sisteminin kendilerini eşleştirecek başka oyuncular bulmaya çalışmasının bir ekran görüntüsü de dahil ile.

Sunucunun kapanmasına rağmen, LCD101, kimsenin oynayacak çevrimiçi olmadığı, eşleştirme lobisindeki haritalar arasında oyunun hala döndüğünü anlatıyor. LCD, resmi kapanışın ardından nihayet lobiden atılmadan önce 15 gün boyunca çöpçatanlık lobisinden düzenli güncellemeler yayınladı. Bununla birlikte, her ikisi de bağlantı gerektiren plaza ve mağazalara hâlâ erişebildiklerini gösterdikleri için diğer bazı çevrimiçi özellikler hâlâ geçerliliğini koruyor.

“Hâlâ çevrimiçiyim, ancak lobi bana bakım için 106-0811 hata kodunu veriyor. Bu durumda mümkün olduğu kadar uzun süre çevrimiçi kalmayı planlıyorum.” son Güncelleme okur. Çoğu Splatoon oyuncusu daha yeni oyunlara geçti; Switch için Splatoon 3 serideki en fazla unvan oldu, ancak Lcd101’in orijinal oyunda ne kadar süre çevrimiçi kalabileceğini görmek ilginç.

Splatoon, oyuncuların çevrimiçi kalmasını sağlayan, kullanımdan kaldırılan tek oyun değil. Twitter kullanıcısı @GaffsNotLaffs dır-dir birden fazla oyuncuyu takip etme Nintendo Network kapandıktan sonra oyunlarda kalmayı başaran, Mario Kart 7’de iki, Wii U’da Mario Kart 8’de iki, Xenoblade Chronicles X’te dört oyuncu ve Pokemon X ve Y’de sadece birer oyuncu olan Mario Maker, ve tabii ki Splatoon.

oyun-1