Bölgesel teknoloji endüstrisi kuruluşu Manchester Digital, yerel girişimleri desteklemek için Barclays Eagle Labs’tan fon aldı.

Barclays Eagle Labs Ekosistem Ortaklık Programı kapsamında verilen fon, Manchester’ın 10 ilçesine eşit olarak dağılmış 200 startup ve kurucuya yardımcı olacak.

Manchester Digital MD Katie Gallagher OBE, “Startup Activator programımız, Greater Manchester genelinde hiper yerel, kapsayıcı ve gelişen bir startup ekosistemine yönelik cesur bir vizyon sunuyor” dedi.

“Çeşitlilik, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmenin temel taşıdır ve farklı geçmişlere sahip insanları varlıklarla buluşturarak ve bir teknoloji işini büyütmek ve ölçeklendirmek için destek sağlayarak, bölge genelinde yüksek kaliteli işler yaratacağız.”

Manchester Digital’in programı 200 katılımcıya yönelik tanıtım gezileri ve atölye çalışmalarından oluşacak. Programın ikinci aşaması, en yüksek büyüme potansiyeline sahip 100 girişim için daha yoğun mentorluk sunacak.

Barclays Eagle Labs Direktörü Amanda Allan, “Manchester Digital’in Startup Activator programını desteklemesine yardımcı olmak için bu finansmanı kolaylaştırmaktan heyecan duyuyoruz ve bu desteğin bölgedeki 200 teknoloji işletmesine ulaşmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Eagle Labs tarafından sağlanan fon miktarı açıklanmadı. Ancak Barclays Eagle Laboratuvarları uygulama başkanı David Hamilton şunları söyledi: UKTN Geçen yıl yapılan bir röportajda, girişim kuluçka merkezinin, bölgesel ortaklık programları için iki yılın her biri için hibenin “1,1 milyon £’unu koruyacağını” söylemişti.

Ayrı bir gelişmede Eagle Labs, Ekim ayında Birleşik Krallık genelindeki yedi startup hızlandırma projesi için fon eşleştirme programında 1,75 milyon £ dağıtacağını söyledi.

Barclays Eagle Labs, açık ihale sürecinde önceki alıcı Tech Nation’ı geride bırakarak Ocak ayında 12 milyon £ değerindeki Dijital Büyüme Hibesini kazandı.

Geçtiğimiz hafta, Manchester Digital, İngiltere’nin kuzeyindeki bir avuç önde gelen teknoloji firmasıyla birlikte, Büyük Manchester belediye başkanını, dijital bir yatırım fonu tarafından desteklenen kuzey teknoloji koalisyonunu desteklemeye çağırdı.

Duyuru, Britanya’nın bölgesel teknoloji ekonomisini destekleyen bir dizi etkinlik olan ilk Birleşik Krallık Teknoloji Haftası sırasında geldi.genel-11