Verizon müşterisiyseniz çok dikkatli olmanız gerekir. Siber güvenlik firmasına göre Fortradolandırıcılar, aktif bir kimlik avı kampanyası başlattı Verizon müşteriler. Kimlik avı kampanyası, bir yerden geliyormuş gibi görünen e-postaların Verizon alıcıları bulma umuduyla gönderilir Verizon Müşterilerin, hesabı devralabilmeleri, yeni SIM kartlar sipariş edebilmeleri ve kurbanın telefonunu ele geçirip mali hesaplarını silebilmeleri için önemli kişisel verilerini açıklamaları gerekiyor.

Raporda, bu kampanyanın arkasındaki kötü niyetli aktörlerin, bu e-postaların güvenlik filtrelerinden geçip istenmeyen posta klasörü yerine kurbanın gelen kutusuna gitmesinin bir yolunu keşfettiği belirtiliyor. E-posta yasal gibi görünüyor Verizon fatura ve hesabınıza giriş yapmanızı istiyor Verizon hesabınızı açın ve e-postadaki bir bağlantıya tıklayın. BUNU YAPMA!!! Giriş bilgilerinizi dolandırıcılara teslim edeceksiniz. Belirttiğimiz gibi bu, kötü niyetli kişilerin hesap adresini değiştirmesine, SIM kart talep etmesine ve paranızı çalmasına yol açabilir.

Bağlantıya tıklamak, dolandırıcıların telefonunuza veya bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım eklemesine de olanak tanıyabilir. Şüpheli görünen bir e-posta alırsanız, mektubun gerçek kaynağını görmek için farenizi gönderenin adının üzerine getirin. E-postanın gerçek olup olmadığından emin değilseniz çevrimiçi olun ve Verizonadlı kişinin gerçek telefon numarasını alın ve şirketi arayın. İstenmeyen bir e-posta veya metinde bulunan bağlantılara asla, asla ve ASLA tıklamayın.

Verizon abonelerin aşağıdaki gönderen bilgilerini ve daha fazlasını içeren e-postalara dikkat etmeleri gerekir:

Dolandırıcıların, kimlik avı e-postalarına yanıt vermenizi sağlamaya çalışmasının bir yolu, acilen harekete geçmediğiniz takdirde başınıza kötü bir şey gelecekmiş gibi davranmaktır. Örneğin, e-postaya hızlı bir şekilde yanıt vermediğiniz takdirde kablosuz hizmetinizi kaybedeceğinizi söyleyen bir e-posta alabilirsiniz. Geçmişte buna benzer e-postalar aldım ve dikkate almadım. Bir keresinde bir e-posta aldım Verizon birçok yazım ve dilbilgisi hatası içeren; Bu aramanız gereken tehlike işaretlerinden biridir. aradım Verizon Kendime aldığım telefon numarasını kullanarak e-postanın gerçekten operatörden geldiğini öğrendim.

YAPAMAZ:

  • Kısa mesaja veya e-postaya herhangi bir şekilde yanıt verin
  • Herhangi bir bağlantıya tıklayın
  • Tüm ekleri açın
  • Bahsedilen herhangi bir web sitesine herhangi bir veri sağlayıntelefon-1