Bu ayın başlarında, Samsung’un Galaxy S24 Ultra’daki kamera sorunlarını çözmek için Nisan ayında bir güncelleme yayınlayabileceğini öne süren bir söylenti ortaya çıktı. Ancak görünen o ki durum pek de öyle olmayabilir.

Sızıntı konusunda güvenilir bir geçmişe sahip, tanınmış bir ihbarcı olan Ice Universe, kamera güncellemesinin şu şekilde olduğunu paylaştı: Galaxy S24 Ultra en azından Haziran ayına kadar ertelendi.

Başlangıçta aynı kaynak, güncellemenin bu ay geleceğini iddia etti ve hatta hatalı beyaz dengesi, anormal kırmızı renkler ve telefoto görüntü kalitesi gibi ele alacağı sorunlara ilişkin ayrıntılar bile verdi.

Peki neden ilk etapta tam olarak bir düzeltmeye ihtiyaç duyuluyor?

Samsung son zamanlarda haberlerde yer alıyor ve bunun her zaman olumlu sebepleri olmuyor. One UI 6.1 güncellemesinin birçok Galaxy cihazında kullanıma sunulmasının ardından bazı kullanıcılar aşağıdaki gibi sorunları bildirmeye başladı:
Samsung’un forumlar gelen şikayetlerle dolu Galaxy S24 Ultra Telefon piyasaya çıktığından beri kamera sorunlarıyla boğuşan kullanıcılar. Hatalı beyaz dengesi, telefoto görüntü sorunları, aşırı pozlama ve anormal kırmızı renkler en sık karşılaşılan sorunlar arasındadır. Galaxy S24 Ultra kullanıcılar bir süredir rapor veriyor.
Ancak bazı kullanıcılar yukarıda belirtilen sorunları yaşasa da, kameranın Galaxy S24 Ultra oldukça etkileyici. Aslında, Ocak ayındaki lansmanından kısa bir süre sonra en iyi kameralı telefonlar listemizde hızla en üst sıraya yükseldi.

Galaxy S24 Ultra 200 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş kamera ve iki yakınlaştırma kamerası (3x telefoto lensli 10 MP yakınlaştırma kamerası ve 5x lensli 50 MP kamera) gibi etkileyici kamera özellikleriyle birlikte gelir.

Bununla birlikte, bu kadar umut verici bir kamera kurulumuyla ilgili sorunların olması, telefonla olan deneyiminizi kesinlikle bozabilir. Bu nedenle, düzeltme içeren bir güncelleme büyük ölçüde bekleniyor. Şu an itibariyle, yaklaşan Galaxy S24 güncellemesinin kesin yayınlanma tarihi belirsizliğini koruyor; bu nedenle daha fazla ayrıntı için bizi takip etmeye devam edin.

telefon-1