Görünüşe göre Fallout serisi gelişiyor. Bethesda, serinin yakın zamanda tüm Fallout oyunlarında tek bir günde yaklaşık 5 milyon oyuncuya ulaştığını duyurdu.

Yalnızca Fallout 76 bu oyuncuların bir milyondan fazlasını oluşturuyordu. Geliştirici bir sosyal medya gönderisinde “Kutsal moly” dedi. Bethesda, bu dönüm noktasının hangi gün gerçekleştiğini belirtmedi ancak Fallout oyuncu sayıları, Prime Video TV şovunun 10 Nisan’da yayınlanmasından bu yana artış gösteriyor.

Fallout 76’nın Bethesda kreatif direktörü Jonathan Rush, söz konusu oyuna gelen “büyük oyuncu akınını görmek muhteşem” oldu. “Daha pek çok (birçok) şeyin geleceği çok heyecan verici bir an!” dedi Rush.

Fallout 76 ve Fallout 4’ün ikisi de listede Şu anda Steam’de en çok satan 10 oyunve her ikisi de Steam’de en çok oynananlar sıralamasında ilk 50’de yer alıyor.

Fallout 4’ün uzun zamandır beklenen mevcut nesil güncellemesi 25 Nisan’da yayınlanacak, dolayısıyla yakında daha fazla oyuncunun değişiklikleri kontrol ettiğini görmemiz muhtemel. Ücretsiz güncelleme, oyuncuların 60 fps’ye kadar destek ve en güçlü sistemlerde oynayanlar için “artırılmış çözünürlükler” ile Performans ve Kalite modları arasında seçim yapmasına olanak tanıyor.

Mobil cihazlarda Fallout Shelter’ın günlük geliri 24 saatte 80.000 dolara yükseldi TV dizisinin çıkışından sonra, dizinin çıkışından önceki günlük 20.000 dolarla karşılaştırıldığında.

TV dizisine gelince, Prime Video 1. Sezonun her bölümünü 10 Nisan’da yayınladı, böylece hayranlar artık dizinin tamamını izleyebilir. Sezon 2 şu anda yapım aşamasında ve aksiyonu New Vegas’a taşıyabilir.

oyun-1