X (eski adıyla Twitter), videoya öncelik verme hedefini yeni bir TV uygulamasıyla güçlendiriyor. Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, X’in yakında çoğu cihazla uyumlu olacak ve kullanıcıların platformda barındırılan videoları daha büyük ekranda izlemesine olanak sağlayacak yeni bir akıllı TV uygulamasına kavuşacağını duyurdu. Görünürde uygulamanın lansman tarihi olmasa da, trend olan algoritma tabanlı içerik iyileştirme, yapay zeka (AI) destekli konu organizasyonu ve daha fazlası gibi bazı özellikleri de vurgulandı.

X CEO’su Linda Yaccarino, yeni gelişmeyi platformdaki bir gönderiyle duyurdu. “Küçük ekrandan büyük ekrana kadar X her şeyi değiştiriyor. Yakında X TV Uygulaması ile akıllı TV’lerinize gerçek zamanlı, ilgi çekici içerik getireceğiz. Bu, daha büyük bir ekranda yüksek kaliteli, sürükleyici bir eğlence deneyimi için başvuracağınız yol arkadaşınız olacak.” Akıllı TV uygulaması halen geliştirilme aşamasındadır ancak CEO, uygulamanın yakında kullanıma sunulacağının altını çizdi.

Duyuru yapan Yaccarino, uygulama kullanıcılarının alacağı birkaç özelliği de açıkladı. X TV uygulaması, platformda çalışan aynı trend video algoritmasıyla desteklenecek. Kullanıcılar, uygulamayı başlattıklarında tercihlerine göre sıralanan en popüler videoları görebilirler. Uygulama aynı zamanda kullanıcıların videoları yapay zeka destekli konulara göre düzenlemesine de olanak tanıyacak. Şirket bunun kişiselleştirilmiş bir deneyim yaratacağını söylüyor ancak daha fazla ayrıntı bekleniyor.

X TV uygulaması aynı zamanda cihazlar arası görüntülemeyi de destekleyecektir. Böylece, her iki uygulamada da aynı hesapta oturum açıldığı sürece kullanıcı, mobil uygulamasında bir videoyu duraklatabilir ve akıllı TV’de aynı yerden başlayabilir. Yaccarino ayrıca, izleyicilerin kolayca bulmasına yardımcı olmak için video arama işlevinin de geliştirileceğini söyledi. ne aradıklarını. Ayrıca cast desteği de sağlanacak.

Yaccarino, gönderiyle birlikte uygulamanın yukarıda görebileceğiniz bir teaser videosunu da paylaştı. Videoya göre, sol üstte hesap ayarları ve ardından bir arama ve ana sayfa simgesi bulunan arayüz oldukça genel görünüyor. Trendler ve Sizin İçin gibi konulara göre ayrılmış çeşitli yayınlar da görünür durumdaydı. Yapay zeka tarafından buna benzer daha fazla konu oluşturulabilir ve X’in öneri algoritması, bunların içindeki içeriği seçer.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı takip edin X, Facebook, Naber, İş Parçacığı Ve Google Haberleri. Cihazlar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı. En iyi etkileyiciler hakkında her şeyi bilmek istiyorsanız şirket içi bölümümüzü takip edin O Kim360 Açık instagram Ve Youtube.

Gigabyte Aorus 49 İnç Yapay Zeka Özellikli QD-OLED Oyun Monitörü Hindistan’da Piyasaya Sürüldü: Fiyat, Özellikler

genel-8