Tesla haftaya iyi bir başlangıç ​​yapmıyor. Savunma açısından geçen hafta da pek iyi bir sonla bitmedi.

Bugünkü haber şu ki, son fiyat indirimleri Tesla yatırımcılarını rahatsız ettiBugün erken işlemlerde hisseleri %4 civarında değer kaybetti. Bu kayıplar Tesla’nın yıl içindeki toplam hisse fiyatı düşüşünü %43 civarına çıkardı. Bu, dedikleri gibi, çok fazla.

Ama bu fiyat indirimleri ABD merkezli EV şirketini iğneleyen tek sorun neredeyse yok. Tesla geçen hafta şirketin yüksek performans gösterenler de dahil olmak üzere personel sayısını azalttığını gördü. Şirketin yarın kazanç açıklamasıyla birlikte, şu anki eylemleri her zamankinden daha fazla inceleme altında.

Tüm bunların arka planında şirketin düşük fiyatlı elektrikli araçtan uzaklaşıp, bazılarının teknolojik açıdan erken olduğunu düşündüğü robotaksi çabasına doğru yönelmesi yer alıyor. Ne olursa olsun Tesla’nın fiyat indirimleri, pivotlar ve Cybertruck aracının toplu olarak geri çağrılması içerik yatırımcıları için çözüm değil. Oynat tuşuna basın ve biraz eğlenelim.

Bu klibi kaydettikten sonra, Bloomberg büyüleyici bir kazı yayınladı Daha fazla okuma olarak önerdiğimiz şirketin mevcut formuna.genel-24