Google yakın zamanda Meet uygulamasını sunumlar sırasında ek açıklamalar ekleme olanağı sağlayacak şekilde güncelledi. Kullanıcılar sunum yapmaya başladığında yeni özellik varsayılan olarak etkinleştirilecektir.

Meet uygulamasında kullanıcıların kalem, kaybolan mürekkep, çıkartma, metin kutusu ve daha fazlası gibi çeşitli araçlara erişebileceği yeni bir ek açıklamalar menüsü artık mevcut. Google, bu özelliği Meet’e getirmenin yanı sıra bir ortak açıklamacı atamayı da mümkün kıldı.

Ortak açıklamacı eklemek için, kişi paneline gidin veya farenizi bir kullanıcının video döşemesinin üzerine getirin, daha fazla seçenek seçin (üç nokta simgesi) ve “ortak açıklamacı olarak ekle” seçeneğini seçin.

Buna göre Googleaşağıdaki Google Workspace sürümlerinde hem açıklama ekleme hem de birlikte açıklama ekleme özellikleri mevcuttur:

  • Business Starter, Standart ve Plus
  • Enterprise Starter, Standard ve Plus
  • Frontline Starter ve Standart
  • Essentials, Enterprise Essentials ve Enterprise Essentials Plus
  • Education Standard, Plus, Öğretme ve Öğrenim Yükseltmesi
  • Workspace Bireysel aboneler

Lansman sırasında, Android kullanıcılarının ekranlarını sunduklarında ek açıklamaları kullanabileceğini ve Tüm Ekran seçeneğini seçebileceğini belirtmek önemlidir. Ne yazık ki ortak açıklama özelliği Android kullanıcıları için mevcut değil ancak gelecekteki bir güncellemede eklenecektir. Öte yandan iOS kullanıcıları sunum yaparken açıklamaları kullanamaz. Ancak bir web kullanıcısı tarafından ortak açıklayıcı olarak atanmaları durumunda ek açıklamaları kullanabilirler.

Kullanılabilirlik açısından, Hızlı Sürüm alan adlarının yeni özelliği önümüzdeki iki hafta içinde alması gerekirken, Planlanmış Sürüm alan adlarının kullanıma sunulmasının başlaması için 25 Nisan’a kadar beklemesi gerekecek ve bu da 15 gün kadar sürecek.telefon-1