2023’ün sonunda piyasaya sürülen Samsung Galaxy S23 FE (test), Galaxy S24’ü çevreleyen amiral gemisi serisine olumlu bir uzlaşmadır. Daha önceki bir söylenti, halefinin bu yılın temmuz veya ağustos aylarında piyasaya sürülebileceğini öne sürüyordu ancak yeni bir rapor, Galaxy S24 FE için daha makul bir lansman aralığı ve ne yazık ki daha geç bir tarih öne sürüyor.

Samsung Galaxy S24 FE: yeni çıkış tarihi

Hollandalı yayına göre Galaksi Kulübü Galaxy S24 FE halihazırda Samsung’da üzerinde çalışılıyor. Burada cihazın dahili kod adının R12 olduğu, bu da Galaxy S23 FE’nin şirkette R11 olarak adlandırıldığı, iptal edilen Galaxy S22 FE’nin ise R10 olarak bilindiği gerçeğine karşılık geliyor.

Hollandalı meslektaşları, Galaxy S24 FE’nin piyasaya sürülmesi için yaz ve sonbahar başlarının olası bir zaman dilimi olmadığını düşünüyor. Daha ziyade cihazın sonbaharın sonunda tanıtılacağına inanıyorlar, ancak satışların 2025 başlarında başlaması bile mümkün görünüyor.

Ekranı açık olan Galaxy S23 FE masanın üzerinde yatıyor

Oldukça hoş AMOLED ekranın etrafındaki çarpıcı ve kalın çerçeveler, Galaxy S23 FE’nin önden eskimiş görünmesini sağlıyor. / © sonrakipit

Bu hiç de şaşırtıcı değil çünkü Galaxy S23 FE resmi olarak geçen yılın Ekim ayında tanıtılmıştı ancak Almanya dahil bazı ülkelerde yalnızca aylar sonra satışa sunuldu.

Aynı zamanda bu durum, Galaxy S24 FE’nin Temmuz ayında Samsung’un yeni nesil katlanabilir akıllı telefonlarıyla birlikte piyasaya sürüleceğine dair daha önceki tahminle çelişiyor.

Gerçekten birinci sınıf bir tasarıma sahip Samsung Galaxy S24 FE mi?

Galaxy S24 FE’de beklenen değişiklikler hakkında çok az detay var. Güney Koreli olan Orta “Elektrik” Ancak endüstri kaynaklarına dayandırılan bilgilere göre şirket, “sert OLED” ekran panelleri ve film üzerinde çip yöntemini kullanarak cihazda daha ince çerçeveler oluşturacak ve bu da gecikmenin nedenlerinden biri olabilir.

Ek olarak Samsung, bir sonraki “Fan Edition” akıllı telefonunu eski bir işlemciye bağlı kalmak yerine Snapdragon 8s Gen 3 gibi daha yeni bir yonga seti ile donatabilir. En iyi ihtimalle gecikme, Galaxy S24 FE’de Galaxy S23 FE’ye göre daha güçlü ve çok daha iyi bir donanıma sahip olacağımız anlamına gelebilir.

Yani yeni nesil Fan Edition’ın 2024’te tanıtılmasındaki bir gecikme, daha iyi bir görüntü ve performansla sonuçlanacaksa aslında beklemeye değer, değil mi? Umarız Galaxy S23 FE gibi başarısız olmaz; meslektaşım Casi, geç sürümden özellikle rahatsız oldu.

Galaxy S24 FE’nin nasıl değiştiğini görmek istersiniz? Yoksa yine de Galaxy S25’i mi bekliyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.genel-27