Google, Wear OS tarafından desteklenen yeni bir akıllı saat üzerinde çalışıyor gibi görünüyor ve cihazın ayrıntıları yakın zamanda FCC (Federal İletişim Komisyonu) listesinde ortaya çıktı. Listelenen cihaz, merakla beklenen Pixel Watch 3 gibi görünmese de Google’ın neler sunacağı konusunda bizi meraklandırıyor. Bu haber şu yolla geliyor: 9to5Google Bugün FCC cihaz listesini gördükten sonra, Google’ın bu yıl piyasaya çıkacağı yönündeki söylentilere yeni bir cihaz daha eklendi.

Son zamanlarda Google’ın bunu yayınlamayı planladığı söylendi. Piksel İzle 3 iki farklı boyutta, muhtemelen sonbaharda Pixel 9 serisi telefonlarla birlikte. Ayrıca APK dökümleri, Google’ın UWB (Ultra Geniş Bant) teknolojisini de kullanmaya hazırlandığını ortaya çıkardı. Piksel İzle 3, telefonunuzun kilidini saatinizle açmayı daha da kolaylaştırıyor. Ancak bu son FCC dosyasında yer alan ve model numarası G4SKY olarak anılan akıllı saatin UWB yetenekleri bulunmuyor gibi görünüyor. Bu tek başına olma ihtimalini ortadan kaldırıyor Piksel İzle 3. Ek olarak, tarihten bu yana Piksel İzle 3 Yılın sonuna kadar beklenmediği için FCC listesi bu kadar erken görünmeyecek.

Öyleyse bu gizemli Wear OS cihazının ne olabileceği sorusu hala devam ediyor. Pek olası olmasa da bir olasılık, Pixel Watch’un orta sınıf bir versiyonudur. Belki de tahmin edildiği gibi bir “Pixel Watch 2a” olabilir. Durum böyleyse, Google’ın bu saati önümüzdeki ay Google I/O’da duyurulması beklenen Pixel 8a ile birlikte piyasaya sürme planı olabilir.

Başka bir olasılık da bunun bir Pixel saat değil, bunun yerine bir Fitbit cihazı olması olabilir. Yine de Google’ın donanım sızıntılarıyla dolu geçmişi ve kimsenin böyle bir cihazı görmediği veya duymadığı göz önüne alındığında, bu yeni cihazı çevreleyen senaryo daha da yoğunlaşıyor.

İyi haber şu ki, bu yeni cihazın ne olduğunu muhtemelen Google I/O sırasında öğreneceğiz. Artık mesele bittiğine göre, Google’ın bu konuyla ilgili sızıntıları veya söylentileri daha uzun süre gizli tutması son derece zor olacak. Pixel Watch 2a’nın Pixel A serisine eklenmesini ve böylece diğer markaların daha düşük fiyatlı akıllı saatleriyle rekabet etmesini destekliyorum.telefon-1