Amazon Prime Video’nun Fallout programı nükleer bombadan daha ateşli görünüyor. Aslında, TV dizisi artık video oyunu serisine o kadar güçlü bir ilgi uyandırdı ki, popüler bir modlama web sitesi “ciddi derecede düşük” performans hakkında bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Tarafından fark edildi Eurogamer, Nexus Modları Fallout serisinin bu ayın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana indirmelerin iki katından fazla arttığını ortaya çıkardı. Topluluk ekibi lideri Demorphic, “Fallout 4 ve Fallout: New Vegas, sitede büyük artışlar gördü ve günlük 10 milyon indirme normuna kıyasla günde toplam 24 milyon dosya indirmesiyle zirveye ulaştı” dedi.

Şimdi oynuyor: FALLOUT Zaman Çizelgesinin Tamamı Açıklandı!

21 Nisan Pazar günü yalnızca bu iki oyun 12 milyondan fazla indirmeden sorumluydu. Nexus Mods, “önümüzde büyük bir hafta sonu daha olduğuna ve sitenin mümkün olduğunca sorunsuz çalışmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağımıza” inanıyor. Merak ediyorsanız GameSpot, Fallout 4’ün en iyi 50 modunu bir araya getirdi.

Fallout 76 da Steam’de her zamankinden daha popüler ve Fallout 4 ve Fallout: New Vegas’a benzer bir TV şovundan yararlanıyor. Pazar günü, çevrimiçi RPG için eşzamanlı oyuncu sayısının 73.000’in üzerinde yeni bir zirveye ulaştığı görüldü. Genel olarak Fallout serisi, Nisan ayı boyunca büyük bir oyuncu artışı yaşadı.

Daha fazla bilgi için GameSpot’un Fallout TV şovu incelemesine göz atın. Fallout Season 2, Amazon tarafından resmi olarak duyuruldu ancak henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı.oyun-1