Geliştirici Epic, Fortnite için vites değiştirip bir battle royale modu oluşturmaya karar vermeden önce, 2017’de Disney’e bir Uber yolculuğu vardı. Bu dürtü, oyunun gidişatını ve muhtemelen bir bütün olarak video oyun endüstrisini değiştirme kararına yol açtı.

Epic’in eski baş kreatif sorumlusu Donald Mustard, şunları söyledi: Oyun Dosyası (aracılığıyla Kotaku) şirket sonuçta Fortnite’ta battle royale modunu kabul ettiğinde. “Tim Sweeney’di [founder and CEO of Epic] ve o zamanlar Epic’in başkanı olan Paul Meegan, [and] Mustard, Epic’in CTO’su Kim Libreri’yi hatırladı. “Dördümüz Kaliforniya’da bir Uber’in arkasındaydık, Disney’de bir toplantıya gidiyorduk… Zaten bununla oynuyorduk. [idea that] Battle Royale yapmamız gerekiyor. Bunu yapmalıyız. Peki ya bunu Fortnite’ta yapsaydık?”

Şimdi oynuyor: Fortnite x Avatar: Elements – Oynanış Fragmanı

Açıkçası grup, daha önce hayatta kalma temelli bir PvE nişancı oyunu olan Fortnite’a battle royale tarzını getirme sonucuna vardı. Artık bunun yerine, o zamanlar PUBG tarafından popüler hale getirilen 100 oyunculu PvP moduna odaklanılacaktı. (Aslında PUBG, 2018’de vazgeçmeden önce Epic ve Fortnite’a karşı bir dava bile açmıştı.)

Mustard, sürüş sırasında aslında Fortnite’ın battle royale modunun temelini oluşturan tek sayfalık bir tasarım belgesi yazmaya başladığını ekledi. Hepsi bu da değil. Mustard, “Trafikte bir okul otobüsü yanımızdan geçiyor ve ben de şöyle düşünüyorum: Oyuncular gökyüzünde bir otobüse binecek ve biz de onun dışına atlayacağız” dedi. Böylece ikonik Savaş Otobüsü de Uber yolculuğundan doğdu.

Mustard’ın Game File’a açıkladığı tek büyük açıklama bu değil. Geliştirici ayrıca Metroid’den Samus Aran’ın neredeyse Fortnite’a geleceğini de açıkladı ancak Nintendo, ödül avcısının Switch dışındaki platformlarda görünmesini kabul etmedi.

Fortnite, Billie Eilish’in bugün Fortnite Festivali’ne gelmesiyle yaptığı işbirlikleriyle tanınıyor. Bu hafta aynı zamanda Fortnite’ın oyunculara Take the L gibi en toksik ifadeleri engelleme olanağı tanıyacağını da göreceğiz. Bu arada, Lego Fortnite’ta Farm Friends güncellemesinin bir parçası olarak bir domuz artık dostunuz olabilir.

Bu yılın başlarında Disney, Fortnite’ta “kalıcı bir evren” içeren Epic’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı.oyun-1