2K Sports, şirketin NFL ile simülasyon dışı oyunları kapsayan anlaşmasının bir parçası olarak bugün yeni bir NFL video oyunu yayınladı. Kart savaşçısı mobil oyunu NFL 2K Playmakers, mikro dönüşümlerle desteklenen ve Cat Daddy Games tarafından geliştirilen ücretsiz bir oyun olarak artık iOS ve Android’de.

NFL 2K Playmakers, hücum, savunma ve özel takımları kapsayan genel olarak en güçlü kadroyu oluşturmak amacıyla NFL oyuncu kartlarını bir araya getiren oyunculara sahiptir. Oyunun iki ana modu Red Zone Drive ve Seasons’tır. Red Zone Drive’da oyuncuların, oyunları stratejik olarak belirlemek ve oyuncularının başarılı olmasını ummak için futbol bilgilerinden yararlanmaları gerekiyor. Sezonlar modunda, oyuncular bir takım kuruyor ve onları tüm NFL sezonu boyunca gezdiriyor ve eğer o kadar ileri gidebilirlerse Super Bowl’a ulaşıyorlar.

NFL 2K Playmakers, oyun NFL Players Association ile ortaklaşa üretildiğinden gerçek oyuncu benzerliklerine sahiptir. Houston Texans QB CJ Stroud kapak sporcusu.

Yaklaşan 2024 NFL sezonundan itibaren oyuncular, oyun içi ödülleri kazanma şansı için kullanabilecekleri puanlar elde etmek amacıyla gerçek hayattaki eşleşmeler hakkında tahminlerde bulunabilecek. 2K, bu konuyla ilgili daha fazla ayrıntının bu yılın sonlarında yeni NFL sezonu başladığında açıklanacağını söyledi.

2K aynı zamanda atari tarzı bir NFL oyunu da yapıyor, ancak süresiz olarak ertelendi ve ne zaman yayınlanacağına dair hiçbir haber yok. 2023 yılında Insider Gaming bildirildi oyundaki geliştirme, geliştirmeye başladığından bu yana en az iki kez yeniden başlamıştı.

2K’nın NFL 2K serisi bir zamanlar çok popülerdi ancak yayıncı 2004 yılında seriyi sonlandırdı. NFL ile yaptığı yeni anlaşma uyarınca 2K, simülasyonsuz NFL oyunları yapacak. Bu önemli bir ayrım çünkü EA Sports, Madden NFL serisiyle simülasyon tarzı NFL oyunlarının özel geliştiricisi olmaya devam ediyor.

2K’nın yeni NFL oyunları, 2.000’den fazla mevcut NFL oyuncusunun adlarını, numaralarını, görsellerini ve benzerliklerini içerecek.

2K’nın NFL oyunlarına geri dönmesiyle birlikte yayıncı, spor oyunları kataloğunu genişletiyor. 2K zaten NBA, WWE ve PGA Tour oyunlarını yapıyor. Şirket aynı zamanda tenis oyununa da geri dönüyor ve 26 Nisan’da TopSpin 2K25’i piyasaya sürecek.oyun-1