Elon Musk'un Yapay Zeka Tarafından Üretilen Haber Girişimindeki En Utanç verici Hatalar başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Steve Granitz/FilmMagic (Getty Images)

Elon Musk’ın sosyal medya platformu X teste başladı Yapay zeka tarafından oluşturulan haber özetleri tarafından desteklenmektedir Grok Nisan başında. Bu özellik, Grok’un “hata yapabileceğine” dair bir sorumluluk reddi beyanına sahiptir ve bu hatalardan pek çoğu yapılmıştır.

Grok’un yapay zeka haber özetleri, X’in ödeme yapan kullanıcılara yönelik trend bölümünün yerini aldı. X’teki en son tweet’leri kullanarak son dakika haberlerinin manşetlerini ve tek paragraflık açıklamalarını oluşturarak çalışıyor. Ancak Grok’un şakaları, bağlamı ve yanlış bilgileri anlamakta zorlandığı görülüyor.

Grok’un iddia edilen satış noktalarından biri, X hakkındaki bilgilere gerçek zamanlı erişim sağlamasıdır. Bu yetenek, yapay zeka tarafından oluşturulan haber özetlerinde tam olarak sergileniyor, ancak birkaç kusuru var gibi görünüyor. Musk ayrıca Grok’un bir olduğunu iddia ediyor “uyanma önleyici” sohbet robotudiğer AI sohbet robotları gibi önyargısız olduğu iddia ediliyor.

Bu durumda doğruluk önyargıdan daha büyük bir sorun gibi görünüyor. İşte Grok’un şimdiye kadar haberleri yorumlarken yaptığı en tuhaf hatalar:genel-7