Bu ayın başlarında iPhone 15 Pro Max cihazımın kılıfını çıkarmaya ve korumasız kalmaya karar verdiğimi açıklamıştım. O zamandan beri bazı küçük düşüşler yaşasam da, telefon mükemmel durumda kalıyor ve harika hissettiriyor. Her ne kadar bu makale sırasında bu konuya pek girmesem de, cihazda kullandığım kılıf, iPhone 15 serisi inceleme ünitelerimizle birlikte gelen bir Apple FineWoven kılıfıydı (15 Pro Max, kendim satın aldığım telefonumdur).
Bugün bir tweet ile “X”i sızdıran Koustami Apple’ın iPhone için FineWoven kılıflarının ve Apple Watch için kordonların üretimini zayıf dayanıklılık nedeniyle durdurduğunu söylediğimde, kılıfla ilgili deneyimimi tartışmak için şimdi iyi bir zaman olabileceğini düşündüm. Genellikle bir kılıf satın aldığımda FineWoven kılıfın sunduğundan daha fazla koruma talep ediyorum. Bazı kasa üreticileri köşelerde ve sırtta korumayı güçlendirmeyi seviyor ve ben Apple’ın kasasında bunların hiçbirinin olmadığını hissettim. Yine de birkaç damla oldu ve telefonun hasar gördüğünden hiçbir şekilde şikayet edemem.

Kasanın asıl sorunu, kısa bir süre sonra ne kadar yıpranmış görünmesiydi. Kirli görünmeye ve hissetmeye başladı. Apple’ın dava için talep ettiği 59 ABD Doları karşılığında, iPhone’unuzu daha iyi koruyan ve daha iyi görünen bir işi çevrimiçi olarak yarı fiyatına bulabilirsiniz. İnternetteki diğer birçok kişi de aynı sorunları öne sürerek FineWoven vakaları hakkında şikayette bulundu. Bugün bir sızıntıdan Apple’ın FineWoven iPhone kılıfları ve Apple Watch kordonları üretmeyi bıraktığını duymak şaşırtıcı görünmüyor. Kasanın hissiyatı ve görünüşü dört kelimeyle özetlenebilir: “Apple’ın olağan standartlarının altında.”

Sızıntıyı yapan Koustami’nin tweet’i, Apple’ın gelecek yıl için deri olmayan başka bir malzeme deneyeceğini öne sürüyor. Bu arada çıplak iPhone 15 Pro Max ile denemelerim devam ediyor ve telefonun elde harika bir his bırakmaya devam ettiğini söylemeliyim. Yıllar boyunca pek çok akıllı telefona sahip oldum; bunların çoğu, birkaç iPhone’la karıştırılmış Android cihazlardı. Bu modellerin hiçbiri bu kadar sağlam değildi. iPhone 15 Pro Max. Ama evet, telefona bir dava açmayarak risk alıyorum.

Eğer bir zaman gelirse tekrar bir vakayı kullanmaya karar verirsem iPhone 15 Pro MaxFineWoven kılıfı olmayacağından emin olabilirsiniz.

telefon-1