Super Nintendo World, The Big N’nin video oyunları dışında “markasını genişletme” girişiminin en büyük hitlerinden biri oldu. Japonya’daki ilk park birkaç yıl önce açıldı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bir park Kaliforniya’da kuruldu, bir diğeri de sonunda Florida’ya gelecek. Bu parkın amacı temsil edilen franchise sayısını artırmak için yeni eklemeler yapmaktır. Şu anda parkın sadece Mario temalı alanı var. Ancak 2024’te bir Donkey Kong girişi geliyor.

Bugünün haberleri işte tam bu noktada devreye giriyor. Universal Studios Japan, Twitter’da Super Nintendo World için Donkey Kong genişletmesinin ertelendiğini paylaştı. Hala 2024’te gelecek, ancak İlkbahar yerine “2024’ün sonlarında” gelecek.

“Bekleyenlere verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Açılış tarihi ve diğer detayları kararlaştırıldığı anda açıklayacağız.”

Açıkçası, eğer Japonya’da gecikiyorsa, DK genişletmesinin ABD versiyonları da gecikecek. Ama açıkça, gecikmeye ihtiyaçları olduğunu düşünüyorlar, o yüzden onlara zaman verelim ve pişmelerine izin verelim. Sadece muz değil! Muz sürüsüne dokunduğunuzda DK’nin nasıl hissettiğini biliyoruz.

oyun-4