Lola yeni bir spor ayakkabı alsa iyi olur.

Sony Pictures Classics, Tom Tykwer’in 1999 yapımı Alman aksiyon klasiğinin yeniden yayınlanacağını duyurdu Koş Lola Koşyeni 4K restore edilmiş versiyonuyla bu yaz ABD sinemalarında, filmin orijinal yerli yayının 25. yıldönümüne denk geliyor.

Franka Potente, filmde adı geçen atletik Lola’yı canlandırıyor ve yerel bir gangsterle arası derinleşen erkek arkadaşı Manni’yi (Moritz Bleibtreu) kurtarmak için 100.000 Alman markını zamanında bulmaya çalışıyor. Lola’nın yaptığı büyük ya da küçük her seçim onun nihai kaderini değiştirir. Film, video oyunu estetiğini hatırlatan bir yaklaşımla üç ayrı sonla üç kez anlatılıyor. Başrollerde Herbert Knaup, Joachim Król ve Nina Petri yer alıyor.

Koş Lola Koş İlk vizyona girdiğinde sansasyon yarattı ve SPC için Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 7 milyon dolardan fazla hasılat elde ederek o dönemde İngilizce olmayan en yüksek hasılat yapan filmlerden biri oldu. Düşük bütçeli özellik sonunda uluslararası alanda 22 milyon dolardan fazla kazanç elde edecek. Hem Potente’nin hem de Tykwer’in uluslararası kariyerlerini başlattı. Matt Damon’la birlikte rol almaya devam edecekti. Bourne Kimliği. Yönetmenlik için Wachowski’lerle birlikte çalışacaktı. Bulut Atlası.

“Son 25 yılda Koş Lola Koş SPC, “Tüm zamanların en kalıcı Sony Pictures Classics oyunlarından biri olmaya devam ediyor” dedi. “Şimdi, 1999’da ilk kez sinemalarda gösterime girdiği zamanki kadar zamanında. Haziran ayında ülke çapındaki yeniden gösterimimiz, bu ilk yüksek teknolojili gerilim filminin hak ettiği şekilde sunulmasını, beyazperdede izlenmeyi, yeniden izlenmeyi ve göz kamaştırmayı sürdürmeyi kutlamasıdır. yeni nesil izleyiciler.sinema-2