Zaten hafta sonunuzu sabırsızlıkla mı bekliyorsunuz? Belki de akıllı telefonunuzu nextpit’te Android ve iOS için başka bir ücretsiz uygulama seçkisiyle süslemenin (karşılaştırma) zamanı gelmiştir. Normalde ücretli olan ancak ilgili geliştiricileri yeniden ödeme yapmaya karar verene kadar yalnızca sınırlı bir süre için geçerli olan bu uygulama ve oyunlara yönelik fırsatlar listemize göz atın.

Her zaman finansal dolandırıcılık veya gizlilik tuzakları içermeyen oyunları keşfetmeye çalışıyoruz ancak haftada bir yayınlanan Haftanın En İyi 5 Uygulaması’ndan farklı olarak bu uygulamaları tek tek incelemedik. Bu, bu uygulamalardan bazılarının inanılmaz sayıda reklam ve uygulama içi satın alma içerebileceği anlamına gelir.


Uç: Beğendiğiniz ancak şu anda ihtiyaç duymadığınız bir uygulamayla karşılaşırsanız, önce onu indirip yükleyin. Daha sonra “satın alınmış” olarak kabul edilir ve daha sonra akıllı telefonunuzdan kaldırsanız bile uygulama kitaplığınızda sonsuza kadar mevcut olacaktır.


Sınırlı bir süre için ücretsiz olan Android uygulamaları ve oyunları

Üretkenlik ve yaşam tarzı için Android uygulamaları

 • Kimlik Fotoğrafı ve Pasaport (€5,99): Kimlik kartınız veya pasaportunuz için doğru fotoğrafı almak oldukça zor olabilir, bırakın bu uygulama size yardımcı olsun!
 • Fırsat Takipçisi Pro (€3,99): eBay’den bir şeyler satın almayı sever misiniz? Sürekli olarak indirim aramak yerine uygulamanın önceden ayarlanmış filtreleriniz hakkında sizi bilgilendirmesine izin verebilirsiniz.
 • Benim İlacım Pro Sağlık (€2,49): İlaçlarınızın tüm ayrıntılarını hatırlamıyorsanız takip etmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.
 • Geri sayım widget’ı (€0,99): İşte geri sayımları takip etmeyi kolaylaştıran bir uygulama.

Ücretsiz Android oyunları

 • Savunma Bölgesi 3 Ultra HD (€2,99): Yeni düşmanlar bölgenizi istila ediyor ve neyse ki onları uzak tutacak teknik bilgiye sahipsiniz!
 • Sudoku Ustası Premium Çevrimdışı (€2,99): Çevrimiçi kalmanıza gerek kalmadan Sudoku turunun tadını çıkarın.
 • Gölgede Hayatta Kalma (€0,99): Dünyaya karşı savaşıyorsunuz. Her yönden düşmanlarla çevriliyken ne kadar dayanabilirsin? Neyse ki ilerledikçe daha iyi silahlara ve yeteneklere erişebileceksiniz.
 • Mistik Muhafız PV (€3,49): Haritadaki farklı alanları keşfederken ve yol boyunca güç ve yetenekler kazandıkça zamanı geriye döndüren izometrik bir aksiyon RPG’si.
 • Mücevher Cazibesi (€2,99): İnternet bağlantısı olmasa bile sizi meşgul edecek bir 3’lü eşleştirme oyunu.

Sınırlı bir süre için ücretsiz olan iOS uygulamaları

Üretkenlik ve yaşam tarzı için iOS uygulamaları

 • Hesap Makinesi Kolay HD (0,99): Kullanımı o kadar kolay olan tek adımlı bir hesap makinesi ki, onu neden daha önce kurmadığınızı merak edeceksiniz.
 • Birim Dönüştürücü Pro HD (€0,99): Beyninizi zorlamadan birimleri kolayca dönüştürmek ister misiniz? Bu uygulamayla bu sorun değil.
 • Zaman notu (€2,99): Olayları zamana göre kaydeder; anıları kaydetmenin yeni bir yolu.
 • Parasal olarak (€2,99): Bu uygulamayla harcamalarınızı kaydedebilir, böylece paranızın nereye gittiğine dair daha iyi bir genel bakışa sahip olursunuz.
 • Kulak tıkacı (€4,99): Geceleri daha kaliteli uyku için minimalist bir rahatlama uygulaması.

iPhone ve iPad için ücretsiz oyunlar

 • Tüm oyun oyunları (€3,99): Bu başlıkla dijital biçimde iki eksiksiz masa oyununa sahip oluyorsunuz – harika bir fiyat-performans oranı. Bekle, bedava!
 • Taşıyıcı İnişi (€0,99): Savaş uçağınızı bir uçak gemisine indirmeniz gereken hoş görünümlü bir oyun.
 • Alice Harikalar Diyarında mahsur kaldı (€1,99): Bu macera oyununda ilerlemek için çeşitli bulmacaları çözmeniz gerekiyor.
 • Bırakma Çizgisini Engelle (0,99$): Bu, aynı derecede bağımlılık yaratan ve Klasik ve Hızlı Koşu modları arasında seçim yapmanızı sağlayan bir Tetris klonudur.
 • Ay Efsanesi2:Atıcılık (€1,99): Hayatta kalmak için yıldırım hızında refleksler gerektiren, uzayda geçen hızlı tempolu bir shoot ’em up oyunu.

Bahsi geçen uygulamalardan herhangi birini indirmeden önce Play Store veya App Store’da uygulamanın detaylarını kontrol etmenizi öneririz. Bu önemlidir çünkü bu ücretsiz uygulamalardan bazılarının kendine has özellikleri veya dezavantajları olabilir.

Uygulama içi satın almalar ve reklamlar: Şaşırmayın!

Uygulama içi satın almaları ve reklamları gizleyebileceklerinden hem ücretsiz hem de ücretli uygulamalara dikkat edin. Çocuklara yönelik oyunlar indiriyorsanız bu özellikle önemlidir. Beklenmedik sorunlardan kaçınmak için lütfen aşağıdaki tavsiyelere uyun:

Uygulama izinleri: Ayrıntılı bilgileri okuyun!

Bazı uygulamalar, kişisel bilgilerinizi toplayıp paylaşarak gelir elde etmek için akıllı taktikler kullanır. Kişisel bilgilerinizi korumak amacıyla yalnızca uygulamanın çalışması için gerekli izinleri vermeniz önerilir. Örneğin, basit bir alarm saati uygulamasının kameranıza veya kişilerinize erişmesine gerek yoktur. Benzer şekilde, bir el feneri uygulamasının konumunuzu bilmesine gerek yoktur.

Bu önerilerin Android ve iOS cihazlarda ücretsiz uygulama indirme işlemlerinin keyfini güvenle çıkarmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.


Hafta sonu seçimimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Play Store veya Apple App Store’da bildiğiniz ilginç uygulamalar veya oyunlar var mıydı? Yorumlarda önerilerinizi bize bildirin!genel-27