Disneyland'ın Uzay Dağı'nın dış cephesinin fotoğrafı.

Resim: Disney

Yaklaşık dört yıl önce Disney’in bu konuyla ilgili bir film çekmeyi umduğunu öğrendik. Uzay Dağı yerden kalkıp tiyatrolara doğru ilerleyin. A çok şey oldu O zamandan beri, ancak görünüşe göre stüdyo hala bunu gerçeğe dönüştürmeye kararlı, dolayısıyla filmi doğru şekle sokmak için yeni bir çift yazar getiriyor.

Başına Hollywood MuhabiriDisney dinlendi André Nemec ve Josh Appelbaum, daha önce filmin yazarı Joby Harold’ın üzerinde çalıştığı canlı aksiyon uyarlamasını kaleme alacak. Obi-Wan Kenobi seri. İyi de olsa kötü de olsa, ikili en çok iki canlı aksiyon filminin senaryosunu yazmaları ve yönetici yapımcılığıyla tanınıyor olabilir. Ninja Kaplumbağalar Netflix’in bölücülüğüyle birlikte 2010’lardan filmler (bu konuda nazik olmak gerekirse) Kovboy Bebop seri. Bu örneklerin ötesinde ikili, pek çok konuda bir araya geldi; Görev: İmkansız — Hayalet Protokolü, From MGM+’da ve tamamen çılgın CBS uyarlamasında Stephen King’in Hayvanat Bahçesi.

Space Mountain yolculuğu 1975’ten bu yana yapılıyor ve şu anda dünya çapındaki birçok Disney tatil yerinin Tomorrowland bölümünün demirbaşı olarak duruyor. Ancak hikaye odaklı olmayan bir şey var: Her şeyde gerçek bir karakter ya da olay örgüsü yok ve THR, Nemec ve Appelbaum’un bu yolculuğu Disney’inkinden tamamen farklı olmayan tamamen yeni bir hikaye yaratmak için ilham kaynağı olarak kullanacağını iddia ediyor. ile yaptım Karayip Korsanları 2003 yılında geri döndü. Son yıllarda, yolculuk aynı zamanda şu şekilde yeniden markalandı: Yıldız Savaşları: Hiperuzay Dağı, hikayesi ne olursa olsun bunda da rol oynayabilir?

Disney’in filmlere dayanan geçmişi onun gezintileri bir nevi olabilir her yerde. Appelbaum ve Nemec’in kendi yaratımları olan orijinal bir hikayeyle dönüş yapmalarını umuyoruz. Uzay Dağı Disney’in bu tür film yapımına daha iyi girişlerinden birine, yalnızca onlar bunu gerçekten yapıyorlar.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7