Sony onlarca yıldır dünyanın en iyi TV markalarından biri olmuştur ve şu anda satın alabileceğiniz en iyi TV’lerden bazılarını üretmektedir. Bu, ister 4K ister 8K çözünürlüğün yanı sıra OLED veya QLED görüntü teknolojilerini tercih edin, doğrudur. Ancak ev sineması alışverişi yapanlar arasındaki popülaritesine rağmen Sony, ürünlerini çoğu insan için aralığın dışında fiyatlandırmıyor. Neredeyse her zaman en iyi TV fırsatları arasında Sony’den bir şeyler bulabilirsiniz ve şu anda göz atmaya değer pek çok Sony TV fırsatı var. Mevcut satış ürünleri arasında en iyi Sony TV fırsatları olduğunu düşündüğümüz şeyleri araştırdık. Şu anda satın alabileceğiniz herhangi bir Sony 8K TV fırsatı olmasa da, aşağıda geniş bir Sony 4K TV yelpazesinin yanı sıra ev sinema sisteminiz için doğru merkez parçası olabilecek bazı bilgiler bulacaksınız.

Sony 55 inç X80K 4K Google TV — 600 Dolar, 650 Dolardı

sony

Maliyetinin gösterdiğinden çok daha iyi performans gösteren bir diğer TV ise X80K. Müşteriler, hem 4K HDR Processor X1 hem de X80K’nın LED ekranı tarafından bir milyardan fazla rengin kullanılmasına olanak tanıyan bir sistem olan Triluminos Pro tarafından geliştirilen görüntü kalitesi açısından onu neredeyse kusursuz olarak değerlendiriyor. Ayrıca ekranınızdaki en hızlı hareket eden öğelere bile canlı bir görünüm kazandırmak için Motionflow XR teknolojisiyle geliştirilmiş 120 Hz yenileme hızına da sahip olacaksınız.

Sony 65 inç X77L 4K Google TV — 650 Dolar, 680 Dolardı

Sony 50 inç X77L Serisi LED 4K Google TV ürün resmi
sony

Bu TV, fiyatı nedeniyle bu listede abartısız görünse de, aslında bu TV’nin uygun fiyatlılığı ve bütçe güzelliği nedeniyle ne kadar sevildiğini abartmak zor. Bu fiyat noktasında bile Sony, 4K X-Reality PRO 4K referans veritabanıyla desteklenen birinci sınıf 4K yükseltme sunuyor. PS5’iniz varsa, PS5 oyunları oynadığınızda TV’nin ayarlarını otomatik olarak değiştiren ve size mümkün olan en iyi ayarları sunan Sony’ye özel otomatik HDR ton eşleme özelliğini beğeneceksiniz. Üstelik bu bir Google TV olduğundan, yeni Sony TV’nizde 10.000’den fazla uygulamayı kullanma fırsatına sahip olacaksınız.

Sony 55 inç Bravia XR A75L OLED 4K Google TV – 1.200 Dolar, 1.600 Dolardı

Sony Bravia A75L OLED 4K TV.
sony

Sony Bravia serisi, çeşitli özellikler ve boyutlar sunarken, bu 55 inçlik A75L, yetenek ve uygun fiyat arasında iyi bir denge sunuyor. Bu TV ile yayın hizmetlerine yerleşik erişim, PlayStation 5 ile mükemmel entegrasyon ve geniş dinamik kontrast sağlayan bir işlemci dahil olmak üzere pek çok akıllı özelliğe sahip olacaksınız. Ayrıca OLED görüntü teknolojisine, Dolby Atmos’a, Dolby Vision’a ve harika bir 4K görüntü oluşturmaya yardımcı olan daha fazla teknolojiye de sahip olacaksınız.

Sony 65 inç Bravia XR X93L 4K Google TV — 1.700 Dolar, 1.800 Dolardı

Oturma odasındaki medya merkezinin üzerinde asılı duran Sony Bravia XR X93L 4K Google TV.
sony

Sony X93L, Sony’nin Bravia serisinden bir diğeri. Mini-LED teknolojisiyle desteklenen bir ekran sunar ve 4K çözünürlükte gelir. Geniş dinamik kontrast, ayrıntılı siyahlar, doğal renkler ve yüksek tepe parlaklığına sahip bir görüntü sunan Bilişsel İşlemci XR ile birçok akıllı TV’de bulacağınızdan daha fazla akıllılığa sahiptir. Sony aslında bunu birinci sınıf bir akıllı TV olarak görüyor ve Google’ın akıllı işletim sistemiyle desteklenen şeyler sayesinde, çeşitli yayın hizmetlerinden erişseniz bile en sevdiğiniz filmleri ve şovları takip etmekte sorun yaşamazsınız.

Sony 85 inç Bravia XR X90L 4K Google TV — 2.000 Dolar, 2.200 Dolardı

Sony X90L İncelemesi
Zeke Jones/Dijital Trendler

Sony X90L, sürekli olarak hoş, canlı renklere sahip, yüksek doğrulukta görüntüler üreten olağanüstü bir TV’dir. X90L incelememiz, özellikle standart X90 ile pek de muhteşem olmayan bir deneyime sahip bir incelemecinin TV hakkında söyleyecek çok şeyi vardı. Ancak bu TV, “bütçe bilincine sahip video tutkunları için en iyi seçimdir” ve benzer iyi rakiplerden yüz veya iki daha pahalı olmasına rağmen etiket fiyatı açısından kesinlikle buna değdi. Artık birkaç yüz indirimle matematiği yapabilirsiniz. Bu TV, Dolby Vision’ı, isteğe bağlı IMAX Geliştirilmiş filmler için ücretsiz Bravia Core kredilerini ve yoğun oyun kalitesini içerir.

Sevdiğimiz diğer Sony TV fırsatları

Bir sürü Sony TV fırsatı ürettiğinden, keyif almayı bırakmanız için hiçbir neden yok. Şu anda satışta olanlardan birkaçı daha:

  • Sony 55 inç X77L 4K Google TV —
  • Sony 65 inç X80K 4K Google TV —
  • Sony 75 inç X77L 4K Google TV —
  • Sony 75 inç X80K 4K Google TV —
  • Sony 65 inç Bravia XR A75L 4K OLED Google TV —
genel-19