OnePlus Open (test), birinci sınıf yapı kalitesi ve amiral gemisi kameraları nedeniyle övgüyle karşılandı. Bu nedenle OnePlus’ın cihazın popülaritesinden yararlanıp başka bir katlanabilir akıllı telefon çıkarması şaşırtıcı olmaz. Yeni bir söylenti bu olasılığı doğruluyor gibi görünüyor, ancak aynı zamanda farklı bir form faktörüne de işaret ediyor: kapaklı telefon.

Oppo ve OnePlus’tan daha fazla katlanabilir akıllı telefon yolda

Çin platformu Weibo’da yayınlanan bir gönderide bir ihbarcı, Oppo ve Vivo’nun katlanır akıllı telefonlar üretme planlarını sürdürdüğünü yineledi. Bu, Oppo’nun yeni nesil katlanabilir cihazını iptal ettiği yönündeki önceki söylentilerle çelişiyor.

Bunun yerine OnePlus’ın kardeş markalarının, diğer şeylerin yanı sıra, yakında çıkacak katlanabilir cihazlarına bir telefoto kamera yerleştireceği söyleniyor. Böyle bir sensör, Galaxy Z Flip 5 (test) ve 2022’den itibaren Motorola Razr (test) gibi çok sayıda kompakt katlanabilir akıllı telefonda nadir görülen bir özelliktir.

Oppo Find N3 Flip

Oppo’nun Find N3 Flip’i telefoto kameralı üçlü bir kameraya sahip. / © Oppo

Sızıntı yapan kişi, OnePlus’ın bu cihazlardan birinin bir “yinelemesini” de piyasaya süreceğini ekledi; bu, OnePlus’ın mevcut cihazlarının Oppo’nun bazı cihazlarıyla aynı donanıma sahip olduğu göz önüne alındığında büyük bir sürpriz olmayacak.

Örneğin OnePlus Open’ın, ilk kez Çin’de tanıtılan Oppo Find N3’ün yeniden markalanmış bir versiyonu olduğu biliniyor. Bu nedenle OnePlus ve Oppo’nun katlanabilir cihaz kategorisinde aynı stratejiyi izlemesi muhtemel.

OnePlus flip katlanabilir nasıl öne çıkabilir?

Mevcut Find N3 Flip’in halefi olan Oppo’nun yakında çıkacak Find N5 Flip’i hakkında birkaç ayrıntı var. Ancak aynı arka üçlü kamera kurulumuna ve büyük pil kapasitesine sahip olmasını bekleyebiliriz. Kapak ekranı geliştirilebilir ve Galaxy Z Flip 5 ile karşılaştırılabilecek daha geniş bir ekran alanına sahip olabilir.

Daha da önemlisi, OnePlus’ın katlanabilir kapaklı telefonu, Oppo Find N3 Flip’teki gibi MediaTek yonga seti ile değil, Snapdragon yonga seti ile gelebilir.

OnePlus’ın katlanabilir telefonun yanı sıra bu yıl OnePlus Open 2’yi de tanıtması bekleniyor. Premium katlanabilir akıllı telefon hakkında, Samsung’un henüz duyurulmamış Galaxy Z Fold 6 modeline benzer şekilde yeni Snapdragon 8 Gen 3 üzerinde çalışması dışında çok az ayrıntı biliniyor.

OnePlus’ın ilk katlanabilir akıllı telefonu için hangi işlevleri istiyorsunuz? Galaxy Z Flip’e daha iyi bir alternatif olacağını mı düşünüyorsunuz? Cevaplarınız bizi heyecanlandırıyor.genel-27