Serpinti 5 herhangi bir şey olabilir ve dünyanın herhangi bir yerinde kurulabilir. Bethesda’nın RPG devamı için hepimizin kendi kişisel vizyonları var. Belki Mojave’deki kutsal Fallout New Vegas’tan geliyor ya da Fallout 4’ün doğrudan devamı niteliğinde ve bir şekilde Boston’a bağlanıyor. Hatta izometrik Fallout ve Fallout 2’nin kökenlerine ve dünyasına bile dönebiliriz. Starfield’ın dikiz aynasında hâlâ nispeten yakın olması ve The Elder Scrolls 6’nın görünüşe göre üzerinde çalışılmasıyla Bethesda’da yapılacak çok şey var. Fallout 5 haberleri seyrek olmaya devam ediyor. Ancak bir stüdyo efsanesi, kıyamet RPG oyununun geliştirme süreci ve potansiyel bekleme süresi hakkında bazı bilgiler sunuyor.

Fallout 5’in çıkış tarihi bir gün geliyor. Tarihin belirleyici ve en sevilen RPG oyunlarından biri olan Bethesda’nın bu oyunun çok uzun süre ertelenmesine izin vermesi düşünülemez. Yine de Fallout 4’ün piyasaya sürülmesinden bu yana dokuz yıl, New Vegas’tan bu yana ise 14 yıl geçti. Fallout 76, özellikle yıllar içinde yapılan revizyonlar ve iyileştirmeler göz önüne alındığında, kıyamet kanonuna hoş bir katkı olmaya devam ediyor, ancak Fallout 5 hepimizin oynamayı beklediği oyun. Starfield’ın yazı direktörü, Fallout 4’ün baş tasarımcısı ve Skyrim’in kıdemli tasarımcısı Emil Pagliarulo, FO5’in yapımına dair bazı bakış açıları sunuyor.

Pagliarulo, yeni bir oyunun yapım süresinin çoğunluğunu neyin kapladığını ve bunun Fallout 5 ile nasıl bir ilişkisi olduğunu soran bir Bethesda hayranına yanıt olarak, “Bu iyi bir soru” diyor. “Karmaşık bir soru. Oyunlarımızdan herhangi birine özel değildir ancak geliştirme süreleri çeşitli nedenlerden dolayı değişiklik gösterebilir. Starfield’da teknolojiyi güncellemeye ve geliştirmeye çok zaman harcadık. Ayrıca Fallout 76’ya yardımcı olmak için bir süre ara verdik.

“Ancak günün sonunda iş her zaman en önemli kaynağa, yani insanlara geliyor. Her geliştirici ekibinde olduğu gibi bizim de harika işler yapmak için zamana ihtiyacı olan yetenekli arkadaşlarımız var. Yani her şeyi bir anda yapamayız. Enstitü bilim insanları klonlama girişimleri üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor!”

Fallout 5 lansmanı: Starfield ve Skyrim geliştiricilerinden Bethesda RPG oyunu Fallout 5 hakkında bir yorum

Fallout oyunları çok büyük. Muhtemelen New Vegas, FO4 ve diğerlerinin ölçeğini ve kapsamını temel alacak olan Fallout 5, neredeyse kesinlikle daha da büyük olacak. Bu emsal göz önüne alındığında, Bethesda’nın gelişimi hayata geçirmek için çok sayıda yetenekli geliştiriciye ihtiyaç duyması şaşırtıcı değil. Zor bir bekleyiş – hepimiz yeni bir Fallout oynamak için sabırsızlanıyoruz – ancak oyun yapımcılarının işleri doğru yapmak için zamana ve sabra ihtiyacı var.

Fallout gibi diğer en iyi oyunlardan bazılarıyla FO5 beklentisini hafifletebilirsiniz. Alternatif olarak, 2024’ün en iyi Fallout 4 modlarının yenilenmiş ve gözden geçirilmiş listemizle Commonwealth’e geri dönün.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2