Ne bilmek istiyorsun

  • Fallout TV şovunun hayranları, Brotherhood of Steel’in zeplininin yan tarafında, onu Fallout 4’te Brotherhood’un kullandığı aynı gemi olan Prydwen olarak tanımlayan işaretler gördü. Daha önce Vanity Fair’e özel bir etkinlikte Caswennan adı verilmişti.
  • Eğer bu Prydwen ise, dizi Fallout 4’ten dokuz yıl sonra geçtiği için bu, Fallout 4’ün iki sonundan biri olacaktır. Diğer iki son, Prydwen’in yok edilmesini içerir.
  • Olası bir kanon sonu, Kardeşliğin İngiliz Milletler Topluluğu’nun kontrolünü ele geçirmesidir. Bir diğeri ise Minutemen’in Enstitü’yü mağlup etmesi ve Kardeşlik ile iyi ilişkiler içinde kalmasıdır.
  • Bu işaretlerin gemiye eklenmesinin bir hata olması veya Kardeşlik’in hava gemilerini Prydwen sınıfı gemi olarak adlandırması mümkün, ancak Bethesda konu hakkında yorum yapana kadar bunu kesin olarak bilmenin bir yolu yok.

Amazon’un popüler yeni Fallout TV şovunda ortaya çıkan hikayenin Fallout evreninde kanon olduğu doğrulanmış olsa da, Fallout: New Vegas veya Fallout 4 gibi ondan önce gerçekleşen oyunlarla belirgin bir doğrudan bağlantısı bulunmuyor. Ancak yakından bakınca bazı keskin gözlü hayranlar, Fallout 4’ün iki sonundan birinin kanon olduğunu doğrulayabilecek bir ayrıntıyı fark etti.

Bu detay, Brotherhood of Steel’in zeplininin yan tarafında bulunan ve görünüşe göre onu Fallout 4’te ABD’nin doğu kıyısındaki Commonwealth of Massachusetts’e giden Kardeşlik birlikleri tarafından kullanılan amiral gemisi olan Prydwen olarak tanımlayan bir dizi işarettir. kardeş gemi hakkında bir başlık Vanity Fair’e özel Geminin Caswennan olarak adlandırıldığını belirtti – özellikle Arthur efsanesinde, her iki isim de Kral Arthur’un gemisi için birbirinin yerine kullanılıyor – bu harfler onun aslında aynı gemi olduğunu gösteriyor.

Fallout TV şovu, 2296’daki Fallout 4’ten dokuz yıl sonra geçtiği için, eğer bu gerçekten Prydwen ise, oyunun dört büyük sonundan ikisinin kanon olabileceği anlamına geliyor. Diğer ikisi – Demiryolunun ya da Enstitü’nün yanında yer aldığınız ve sonunda bu grupların Kardeşliği ve İngiliz Milletler Topluluğu’ndaki Prydwen’i yok etmesine yardım ettiğiniz sonlar – imkansız olurdu.

Fallout 4’te görünen Prydwen. (Resim kredisi: Fallout Wiki)

Olası ilk son, Brotherhood of Steel’e katıldığınız, hem Demiryolunu hem de Enstitüyü ortadan kaldırdığınız ve grubun öngörülebilir gelecekte Commonwealth’in kontrolünü ele geçirmesine yardım ettiğiniz Brotherhood’dur. Bu sonuç kesinlikle makul olsa da, Bethesda’nın kutsallaştırmasını beklediğim sonuç bu değil, çünkü sizi stüdyonun gelecekteki oyunlarda daha fazla keşfetmek isteyebileceği Demiryolu grubunu ortadan kaldırmaya zorluyor.genel-20