Marshall WeinbaumGeçtiğimiz 17 yıl boyunca neredeyse tüm Disney Animasyonları ve Pixar projeleri de dahil olmak üzere The Walt Disney Studios ile basın arasında ana aracılık yapan, beğenilen bir reklamcı olan , Netflix’in ödül ekibine katılmak üzere Mouse House’tan ayrılıyor. Hollywood Muhabiri öğrendi.

Kıdemli bir ekibin altında çalışan, ödül (animasyon) yöneticisi olacak Julie Tustin Yayıncının Oscar yarışına giderek daha fazla dahil olan animasyon filmlerine yönelik ödül kampanyaları hakkında. Gerçekten de Netflix, son beş yılda en iyi yedi animasyon dalında Oscar’a aday gösterildi (her yıl en az bir tane). Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su 2022’de en iyi iki kısa animasyon Oscar adaylığı Eğer Bir Şey Olursa Seni Seviyorum 2021’de.

Weinbaum, Michigan Eyalet Üniversitesi’nden mezun olduktan hemen sonra Disney’e geldi. Kıdemli bir reklamcı olarak, şirketin büyük ölçekli prömiyerlerinde, gösterimlerinde ve gösterilerinin yanı sıra diğer sektör etkinliklerinde, kongrelerinde ve ödül gösterilerinde demirbaş haline geldi ve aynı zamanda önde gelen sektör yayınlarının çoğuyla etkileşimleri denetledi. Dünya çapında 1 milyar doların üzerinde hasılat yapan 25’ten fazla filmde ve yurt içi gişede açılış haftasonları en yüksek hasılat yapan 15 filmden 13’ünde çalıştı.

Meslektaşları tarafından büyük beğeni toplayan kendisi, ICG Yayıncılar Birliği tarafından 2022’de yılın reklamcısı seçildi ve aynı zamanda lonca tarafından kendi yıllarının en iyisi olarak kabul edilen bir dizi kampanyanın arkasındaki ekiplerin bir parçasıydı: filmler Yardım Ve Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor ve televizyon dizisi Mandaloryalı ve bu yılın başlarında, Ahsoka.

Weinbaum, “Son 17 yılda Disney’de geçirdiğim zamanı çok sevdim” diyor TR, “ve Netflix’teki bu yeni fırsat beni gerçekten heyecanlandırıyor. Animasyonu ve ödülleri her zaman sevdim, bu yüzden bu bir hayalin gerçekleşmesi.”sinema-2