İlk oyunun çıkışından altı yıldan fazla bir süre sonra Kingdom Come: Deliverance 2 nihayet resmileşti. Çek geliştirici Warhorse Studios, neredeyse hazır olana kadar büyük bir sır olarak bir devam oyunu hazırlıyor.

Kingdom Come: Deliverance 2 aslında bu yıl PC için çıkıyor (Steam sayfası mevcut) Burada), PlayStation 5 ve Xbox Series S|X. Yayıncı Plaion, tarihi aksiyon rol yapma oyunu serisine uzun zamandır beklenen ikinci giriş hakkında daha fazla bilgi edinmek için geçen hafta Wccftech’in de katıldığı bir basın etkinliği düzenledi.

Warhorse’un kurucusu ve oyun direktörü Dan Vávra, videoda yer alarak Kingdom Come: Deliverance’ı yapmaya başladıklarında stüdyonun yalnızca 11 çalışanı olduğunu ancak şu anda 250 çalışana ulaştıklarını ve hepsinin ‘en üst düzey ortaçağ RPG macerasını’ sunmak için çok çalıştığını açıkladı. . Bir bakıma devam filmi, ekibin kaynak ve deneyim eksikliği nedeniyle o dönemde tam olarak yerine getiremediği orijinal vizyonu tam olarak gerçekleştiriyor.

Kingdom Come: Deliverance 2’nin kapsamının çok daha geniş olduğu ve önceki üç oyunla karşılaştırıldığında beş saatten fazla ara sahne içerdiği söyleniyor. Dünya boyutu da iki katına çıkarıldı ve hikaye daha uzun ve daha destansı olacak. Orijinali tamamladıysanız beklediğiniz gibi Henry of Skalitz yine ana karakter. İlk oyunun hayranları, hikayenin doğrudan devamı olduğu için kendilerini evlerinde bulacak olsa da olay örgüsü, seriye yeni gelenleri kolaylaştıracak şekilde yazılmıştır.

Kingdom Come: Deliverance 2’nin çoğu, geniş kraliyet şehri Kuttenberg’de ve bu şehrin tavernalar, hamamlar, kaleler ve daha fazlasıyla dolu geniş kırsalında geçecek. Henry hala anne ve babasının öldürülmesinin intikamını alma arayışındadır ve sonunda Kızıl Tilki olarak da bilinen, Macaristan Kralı ve daha sonra Kutsal Roma İmparatoru Sigismund Luxembourg’a karşı çıkacaktır.

Oyunun özünde bir RPG olması nedeniyle Warhorse, oyuncunun eylemlerinin Henry’nin kaderini ve oyun dünyasının ona nasıl tepki vereceğini önemli ölçüde belirleyeceğinin sözünü verdi. Oyuncunun yaptığı her şey kaydedilecek, NPC’ler bunu hatırlayacak ve suç sistemi buna göre tepki verecek. Baş Tasarımcı Prokop Jirsa şunları söyledi:

Kingdom Come: Deliverance 2, eski tarz RPG’lere benziyor. Yapabilecekleriniz ve yapamayacaklarınız sizi her zaman şaşırtacaktır. Mesela sarhoş ve çıplak olduğunuzda sokakta insanlar bunun hakkında yorum yapıyor ve artık siz de yanıt verebilirsiniz. Onlara ‘Ah, özür dilerim’ diyebilirsiniz ya da ‘Defol git dostum’ diyebilirsin.

Birinci şahıs dövüşü, ilk oyunda zaten görülen tarihsel olarak doğru sistemin bir evrimidir ve bir ortaçağ yakın muharebe silahı kullanmanın en üst düzeyde sürüklenmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte, bu sunumda bahsedilen en büyük eklenti aslında arbalet ve bazı eski ateşli silahlardır (arquebus tarzı).

Kingdom Come: Deliverance 2 hala orijinali gibi CryEngine’de inşa ediliyor ve bu, Unreal Engine ve Unity’nin hakim olduğu bir çağda nispeten alışılmadık bir durum. Yine de fragmandan gördüklerimiz ve yayınlanan ekran görüntüleri kesinlikle harika görünüyor.

Şüphesiz daha fazla bilgi Summer Game Fest ve Gamescom arasında yayınlanacak. O zamana kadar bizi izlemeye devam edin.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17