Galaxy S24 Ultra'nın bir fotoğrafı

iPhone 15 Pro Max solda titanyumdan, Galaxy S24 Ultra ise sağda yine titanyumdan.
Fotoğraf: Floransa İyonu / Gizmodo

Analistlerin en son grafikleri IDC Samsung, yılın ilk çeyreğinde küresel akıllı telefon listelerinde en üst sırayı geri alarak Apple’ı ikinci sıraya geriledi. Elma vardı hakim Kısa bir süreliğine grafikler. Ancak şimdi Samsung, ilk çeyrekte küresel akıllı telefon sevkiyatlarında %20,8 ile Apple’ın %17,3’üne kıyasla lider konumda.

Apple’ın satışları yılın başından bu yana neredeyse yüzde on düştü. Ekonominin kötüye gitmesinden kaynaklanabilir iPhone satışlarının düşmesi Çin’de. Ayrıca iPhone’un yapay zeka öncelikli Android cihazlar ve katlanabilir akıllı telefonlar kadar heyecan verici olmaması da mümkün. iPhone 15 Ve iPhone 15 Pro gösterişli Apple deneyimini sunuyorlar, ancak genel olarak bunun bir kısmını kaçırıyorlar çekici dünyanın geri kalan akıllı telefon kullanıcılarının ilgisini çeken şey bu.

Bu yıllar Galaxy S24 serisi lansman, Google adına erken alıcılara özel özellikler içeriyordu. İlk deneyenlerden olmak istiyorsanız Aranacak Çevreeski Samsung’unuzu bir karşılığında takas edebilirsiniz. anında erişim için yeni telefon. O zamandan beri diğer cihazlar da bunu takip etti. Galaxy AI güncellemeleriancak erken dönemdeki ayrıcalık markayı güçlendirdi.

Ayrıca dünyanın geri kalanının Kuzey Amerika akıllı telefon pazarı gibi ikili olmadığı da bir gerçek. Sadece iki hakim oyuncu değil, Apple’ın kapalı cihazlarından daha iyi bir anlaşma gibi görünen geniş bir teklif yelpazesi var. IDC listesi şunları gösterir: XiaomiABD’de bile satılmayan bir marka, üçüncü sırada yer almayı sürdürüyor ve onu Transsion izliyor. Tekno cihazları.

Oppoarkasındaki şirket OnePlus akıllı telefonlar Ve akıllı saatlerda ilk beşte kalmayı sürdürüyor. OnePlus’ın son birkaç yıldaki sağlam sürümlerinin Oppo’nun listenin zirvesindeki konumunu korumasına yardımcı olup olmadığını merak ediyorum. Oppo, bu teknolojiyi benimseyen ilk denizaşırı telefon üreticileri arasında yer aldı. katlanır form faktörü.

iPhone’un bu yılın sonuna doğru Android platformuna daha fazla kazanç sağlayacağı yönünde söylentiler dolaşıyor. Sızıntılar zaten i’yi gösteriyorTelefon 16 Cupertino’nun yapay zeka konusundaki yaklaşımı Samsung benzeri bir yetenekle dolu. Ve Apple varken onarımlarda daha hoşgörülüikincil bir pazar, Android’in bütçe dayanaklarından bazılarını devirmeye yardımcı olmak için köpürüyor olabilir.


Gizmodo’nun tüketici elektroniği seçimlerinden daha fazlasını mı istiyorsunuz? Kılavuzlarımıza göz atın en iyi telefonlar, en iyi dizüstü bilgisayarlar, en iyi televizyonlarVe en iyi kulaklıklar. Bir sonraki büyük şey hakkında bilgi edinmek istiyorsanız kılavuzumuza bakın. iPhone 16 hakkında bildiğimiz her şey.genel-7