Bir rapora göre, Google Cüzdan yakında Hindistan’da yerel entegrasyon desteğiyle kullanıma sunulabilir. Arama devi yakın zamanda Google Cüzdan uygulamasını Play Store’da listeledi; ekran görüntüleri Hint bankaları, havayolları ve sadakat puanları sunan diğer hizmetleri gösteriyor. Şu anda Hindistan’daki kullanıcılar için Google Play mağazası aracılığıyla indirilememektedir, ancak kullanıcılar uygulamayı dışarıdan yükleyebilir ve temassız ödemeler için banka kartları ekleyebilir. Uygulamanın ülkedeki kullanıcılar için Google Pay ile birlikte çalışacağı bildiriliyor.

TechCrunch benekli the listeleme Play Store’daki Google Cüzdan uygulaması için SBI, Air India ve PVR Inox ile yerel entegrasyonları gösteren ekran görüntüleri. Yayın şirkete ulaştıktan sonra Google, görselleri ABD’ye özgü görsellerle değiştirdi ancak Play Store listesinin önbelleğe alınmış bir sürümü, Hindistan’a özel dört ekran görüntüsü gösteriyor.

Google, Cüzdan uygulamasının Hindistan’da kullanıma sunulacağını doğrulamasa da, yayına “insanlara dijital ödemelere kolay ve güvenli erişim sağlamak için Google Pay uygulamasına” yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. Bu, Google Cüzdan uygulamasının, Hindistan’daki Paytm, PhonePe, BHIM ve Amazon Pay gibi uygulamalarla rekabet eden UPI tabanlı Google Pay uygulamasının yanında var olabileceğini gösteriyor.

Gadgets 360, Google Cüzdan uygulamasının Play Store üzerinden indirilemediğini ancak Android akıllı telefona en son APK’yı yüklerken çalıştığını doğruladı. Şu anda temassız ödeme yapmak için kullanılabilecek uygulamaya yalnızca kredi veya banka kartı eklenebiliyor, Play Store listesi aracılığıyla tanıtılan sadakat puan sistemi ise devre dışı görünüyor.

Mevcut haliyle Google Pay uygulaması, hem NFC destekli akıllı telefonlarda temassız ödemeleri hem de Birleşik Ödeme Arayüzü (UPI) ödemelerini desteklediğinden kullanıcılara daha fazla işlevsellik sunuyor. Şirket sonunda Google Cüzdan uygulamasını Hindistan’da başlatabilir ve Google’ın diğer ülkelerde aldığı bir kararla Pay ve Cüzdan uygulamalarının birleştirilip birleştirilmeyeceği henüz bilinmiyor.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8