Samsung, şirketin amiral gemilerinin günlük sürüş deneyimini iyileştiren bir dizi özellik sunan Galaxy AI adlı Galaxy S24 serisiyle kendi üretken yapay zeka versiyonunu tanıttı. Şimdi, Koreli devin aşırı hız moduna geçeceği söyleniyor ve en son söylenti, Google’ın ikinci nesil Gemini Nano güncellemesinin Galaxy S25’e güç sağlayacağını iddia ediyor. Şirketin reklam deviyle işbirliği yapacağı söyleniyor, bu da gelecek yılın amiral gemilerinin Galaxy S24 serisinden daha fazla özelliğe sahip olması gerektiği anlamına geliyor.

Söylentilerde tam özelliklerden bahsedilmedi ancak Samsung, Galaxy S25 serisini yoğun bir şekilde pazarladığında Google bir sonraki sürümle Gemini Nano’yu geliştirebilir.

Çeşitli raporlar, Samsung’un Galaxy S24 serisinin Galaxy AI sayesinde önceki nesil seriye göre daha fazla sevkiyat topladığı yönünde veriler sağladı, bu nedenle şirketin Galaxy S25 lansmanıyla deneyimi artıracağı yönündeki söylentilerin duyulması sürpriz değil. @negativeonehero’ya göre Samsung, Gemini Nano’nun ikinci nesil güncellemesini Galaxy S25 serisine getirmek için Google ile iş birliği yapacak ancak üç amiral gemisinden ne tür iyileştirmeler beklememiz gerektiğinden bahsetmiyor.

Ek olarak Galaxy AI, cihaz içi ve bulut tabanlı yapay zekanın birleşimine dayalı olduğundan, üretken yapay zekayı Galaxy S25 ailesinde tamamen yerel olarak çalıştırmak mümkün olacak mı? Ne yazık ki söylentiler bu konuda da bir güncelleme sunmadı. Ancak gelecek yıl, Snapdragon 8 Gen 4 ve Exynos 2500’ün piyasaya sürülmesiyle, bu yonga setlerinin sunması beklenen devasa işlem gücü sayesinde cihaz üzerinde yapay zekayı çalıştırmak mümkün ancak bu aynı zamanda şirketlerin istekli olup olmadığına da bağlı. bu değişikliği uygulayın.

Ayrıca ikinci nesil Gemini Nano’nun mevcut Galaxy AI paketine daha fazla özellik mi ekleyeceğini, yoksa Samsung’un ‘Galaxy AI’ markasını mı koruyacağını yoksa başka bir şeye mi geçeceğini bilmiyoruz. Kısacası son söylentiler sayesinde daha fazla soru ortaya çıkıyor ve şirketin planlarının ne olduğuna dair yorum yapmak için henüz çok erken. Neyse ki Galaxy S25’in lansmanına daha birkaç ay var, dolayısıyla daha fazla güncellemeyle karşılaşacağımızı ve buna göre zamanında bilgi sağlayacağımızı umuyoruz.

Haber kaynağı: @negativeonehero

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecan

genel-17