Samsung’un Galaxy AI özelliklerine sahip One UI 6.1’i, Ocak ayında Galaxy S24 serisiyle birlikte piyasaya sürüldü. Güney Koreli akıllı telefon devi, Mart ayı sonlarında Galaxy S23 ailesi için güncellemeyi yayınlamaya başladı. Samsung, güncellemeyi kısa süre içinde pek çok eski cihaza getireceğini duyurdu. Android 14 tabanlı özel görünüm, Samsung’un 2022 amiral gemisi Galaxy akıllı telefonlarına ve Galaxy tabletlerine gelecek. Galaxy S22 serisi, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4’ün One UI 6.1 güncellemesini alacağı onaylandı.

Pazartesi günü Samsung Haber Odası’ndaki bir gönderide şirket, duyuruldu 2022’deki tüm amiral gemisi cihazlarının önümüzdeki aydan itibaren One UI 6.1 ile Galaxy AI özelliklerine sahip olacağı belirtiliyor. Galaxy S22 serisi, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 akıllı telefonlar, şirketin bazı yapay zeka özelliklerine erişim kazanacak. Benzer şekilde Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra’nın da güncellemeyi alacağı doğrulandı.

Samsung, kullanıma sunulmasının Mayıs ayı başında başlayacağını söylüyor ve firma ayrıca Galaxy S22 ve diğer cihazlara hangi Galaxy AI özelliklerinin geleceğini de açıkladı. Google ile Aramak için Çember, Sohbet Yardımı, Tercüman, Canlı Çeviri, Not Yardımı, Transkript Yardımı, Göz Atma Yardımı, Üretken Düzenleme, Öneriyi Düzenleme ve Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Duvar Kağıdı.

Yapay zeka destekli Circle to Search, kullanıcıların uygulama değiştirmeden Google’da görsel ve metin aramaları yapmasına olanak tanıyor. Canlı Çeviri, telefon görüşmelerinin iki yönlü, gerçek zamanlı ses ve metin çevirilerine olanak tanır. Sohbet Yardımı, kullanıcıların farklı dillerde sohbet etmelerine ve mesaj tonunu ayarlamalarına yardımcı olurken, Not Yardımı görevleri düzenlemek için kullanılır.

One UI 6.1 güncellemesi Ocak ayında Galaxy S24 serisinin lansmanıyla birlikte duyuruldu. Özel Android görünümü, Mart ayının sonunda Galaxy S23 serisi, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Tab S9 serilerinde kullanıma sunuldu. Samsung’un ayrıca Galaxy S21 serisi de dahil olmak üzere 2021’den itibaren belirli cihazlara One UI 6.1 ve belirli Galaxy AI özelliklerini getireceği söyleniyor.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8